יום חמישי , 29 אוקטובר 2020
ראשי » חדשות » TESLA הכי שווה
טסלה מכונית חשמלי לאללה
משקיעים בוול סטריט מאמינים בטסלה. שווי השוק שלה עובר את טויוטה. צילום: טסלה

TESLA הכי שווה

רוני נאק

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי ב-1 ביולי יצרנית המכוניות החשמליות – TESLA – הפכה ליצרן המכוניות בעל שווי השוק הגדול ביותר בעולם. כשבדרך היא משאירה מאחור את טויוטה המובילה הגלובאלית עד אתמול. ערך מניית טסלה בוול סטריט עלה ב-3.7% ונסגר על 1,119.63 דולרים. הזינוק המהיר במחיר המניה הרים את שווי השוק של טסלה ל-206 מיליארד דולרים – לערך כ-6 מיליארד דולרים יותר מ-TOYOTA. חובבי טסלה יהנו מעוד קצת סטטיסטיקת פורנו EV ורויטרס ממשיכה ומדווחת ששוי השוק של טסלה גדול עתה מהערך המשולב של GM פלוס FORD. 

גרך מניית טסלה
מניית טסלה עולה במאות אחוזים בשנה האחרונה. צילום מסך גוגל פיננס

מתחילת השנה עלתה המניה ב-163 אחוזים ומבטאת יותר מכל את האופטימיות של המשקיעים לגבי העתיד של רכב חשמלי ובמעבר מוצלח של טסלה עצמה מיצרנית נישה לשחקן מרכזי בזירה העולמית. חיזוק לזה מקבלים המשקיעים משלושה רבעונים רצופים של רווחיות – אחרי שנים של הפסדים – ואף ביצועי מכירות טובים גם בזמן הקורונה בזכות תשתית מכירות מקוונת ומסירות לבתי הלקוחות.

כדי לקבל מושג לגבי הפערים הפיזיים בין טויוטה לטסלה הנה קצת מספרים: בשנה הפיננסית של 2019 מכרה טויוטה 10.46 מיליון מכוניות ודיווחה על הכנסות של 281 מיליארד דולרים. באותו פרק הזמן טסלה מכרה 0.36 מיליון מכוניות ויצרה הכנסות של 24.6 מיליארד דולרים.

צפו גם בזה

מבחן דרכים לנד רובר דיפנדר

הדיפנדר החדש טלטל את עולם השטח. יצאנו לנהיגה לגלות יותר עם דיזל 240

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

15 − 15 =