יום ראשון , 14 יולי 2024

ג'יפ צ'ירוקי החדש – בישראל במאי

פעם השם "ג'יפ" הצהיר על נושאו כעל מי שמסוגל להתמודד עם הקשים שבאתגרי השטח. כיום, כדי לשרוד בעולם הרכב התחרותי, הפנו אנשי השיווק של היצרן האמריקאי ג'יפ את דגמיו לכלי רכב שבינם לבין מדרגות סלע אין הרבה מהמשותף. כעת חשף ג'יפ את הגרסה האירופית של ג'יפ צ'ירוקי  בפני קהל מבקרי תערוכת ז'נבה 2014 בתחילת מרץ.

ג'יפ צ'ירוקי החדש אצלנו בישראל במאי הקרוב. ניצן ראשון של בעלת הבית החדשה - פיאט - קומפקטי וחסכוני מתמיד. צילום: ג'יפ
ג'יפ צ'ירוקי החדש אצלנו בישראל במאי הקרוב. ניצן ראשון של בעלת הבית החדשה – פיאט – קומפקטי וחסכוני מתמיד. צילום: ג'יפ

מבחן רכב גי'פ גרנד צ'ירוקי 2014

גלו עוד על הסודות של JEEP

שיתוף הפעולה בין קבוצת פיאט האיטלקית (בעלי פיאט, אלפא רומיאו, לנצ'יה, מזראטי ופרארי) הביא למצב ובו ג'יפ צ'ירוקי מבוסס על פלטפורמת המכוניות של הקבוצה המורחבת. בין כלי הרכב שמבוססים על פלטפורמת ג'יפ צ'ירוקי – אלפא ג'ולייטה ודודג' דארט. הקרוסאובר האמריקנו-אירופי יוצע עם הנעה קדמית או כפולה.

ג'יפ צ'ירוקי החדש אצלנו בישראל במאי הקרוב. אדריכולת הפנים מזכירה מאד את הגרנד צ'ירוקי המעודכן - גם האיכות הכללית דומה וטובה מאד. צילום: ג'יפ
ג'יפ צ'ירוקי החדש אצלנו בישראל במאי הקרוב. אדריכולת הפנים מזכירה מאד את הגרנד צ'ירוקי המעודכן – גם האיכות הכללית דומה וטובה מאד. צילום: ג'יפ

בין החידושים של הגרסה האירופית – הצמדת ג'יפ צ'ירוקי למנועי טורבו דיזל חזקים וחסכוניים. המנועים החדשים הם בנפח של 2.0 ל' ומפיקים הספקים של 140 ו-170 כ"ס. צריכת הדלק אמורה להיות נמוכה גם בזכות הצמדת המנועים לתיבת הילוכים אוטומטית חדשה עם 9 הילוכים, וגם בזכות התקנת מערכת סטארט-סטופ, שמכבה את המנוע בעצירה ממושכת.

לצד מנועי הטורבו דיזל יוצעו גם מנועי בנזין בנפח של 2.4 ו-3.2 ל'. המנוע הגדול יפיק 272 כ"ס ויוצמד גם הוא לתיבת ההילוכים האוטומטית בת תשע המהירויות. מחברת מכשירי תנועה, יבואנית ג'יפ וקרייזלר לישראל, נמסר ל-"שטח"  כי ג'יפ צ'ירוקי החדש יגיע לישראל בחודש מאי השנה. הצ'ירוקי ישווק בארבע גרסאות ורמות גימור ובהן גם ה"טריילהוק" הקשוח בעל מערכת ההנעה החדשה של JEEP וגם גרסאות בסיסיות יותר. המחיר הסופי טרם נקבע אך מקור בכיר מוסר כי מדובר במחיר תחרותי לסגמנט.

Check Also

מבחן דרכים פיג'ו 2008

עיצוב מרכב מעודכן, מסך מולטימדיה מוגדל וגם מערכות בטיחות נוספות. פיג'ו 2008 מקבל מתיחת פנים ואנחנו יצאנו לחרוש איתו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fifteen + 8 =