יום חמישי , 25 יולי 2024
הסילבראדו הזה הוא תוצר של FOX ועוד שורה ארוכה של שמות חזקים מעולם השיפורים. צילום: FOX

סילבראדו מהחלומות לא מגיע משברולט


 

רוני נאק

השברולט סילבראדו שבצילומים האלה הוא תולדה של שיתוף פעולה בין חטיבת הרכב של ענקית המתלים FOX  לבין רבים מהשמות המובילים את תעשיית השטח בארה"ב. שמות שיישמעו מוכרים לכל מי שמידי פעם נהנה לשכב מתחת לרגנלר שלו ולסובב ברגלים. כמו: BF Goodrich ,Baja Kits ,DANA , ARB ,RCV ועוד, הם עדות לתשוקה המשותפת ליצור את רכבי השטח הכי קיצוניים שיש.

מהלך מתלה קדמי של כ-37 ס"מ, זרועות מחוזקות, היגוי גיבור וצמיגי 37 אינץ'. צילום: FOX

 

זרועות המתלה הקדמי מחוזקות עשויות אלומיניום והן מרחיבות את המפשק ב-6 אינץ' (כ-15 ס"מ) ביחס לסילבראדו סטנדרטי. בנוסף גם מערכת ההיגוי עובתה וחוזקה כדי שתוכל להתמודד עם מהלך המתלה הארוך (36.8 ס"מ) וגם עם העומסים של צמיגים בקוטר 37 אינץ'.

בסילבראדו הזה יש הרבה יופי טופי שם למטה. צילום: FOX

 

להורדת ההודעה המלאה והמפרט הטכני ההזוי

מאחור נזנח מתלה העלים של הסילבראדו התקני לטובת זרועות עוקבות ארוכות המוברגות לתושבות הקיימות בשלדה ואליהן מתחבר סרן DANA 60 – ללא צורך לשנות או להעתיק את מיכל הדלק המקורי. מהלך המתלה המתקבל מאחור הוא 39 ס"מ אנכיים או 49 ס"מ בהצלבה – מטורף!

הסילבראדו הזה הוא תוצר של FOX שלוקחת מידע מהחיישנים המקוריים להזנת מתלים אקטיביים ארוכי מהלך. צילום: FOX

 

כל היופי טופי הזה מנוהל על ידי מערכת מתלים אקטיבית מבית FOX – LIve Valve המשנה את מאפייני השיכוך בעזרת מערכת ניהול ממוחשבת ואינפוט המתקבל מדרישות הנהגת ומערכות הרכב השונות כמו למשל היגוי, בלמים ומצערת – כל הנתונים מתקבלים מהחיישנים המקוריים של שברולט בסילבראדו.

הכוח מגיע ממנוע V8 של GM בנפח 6.2 ל' הנושם בעזרת מגדש-על. התפוקה עומדת על 700 כוחות סוס עם מומנט של 88.5 קג"מ. בעוד שלסיניות רבות יש חתימת אור מפסי LED דקורטבייים לסילבראדו של FOX יש "חתימת צליל" שניתן לשמוע ולהרגיש ומגיעה ממערכת פליטה של Borla הזורמת בחופשיות דרך צינורות מפלדה אל חלד.

הסילבראדו הזה גורם לצמיגי 37 אינץ' להיראות הגיוניים. צילום: FOX

 

כל הסוסים האלה נשלחים לגלגלים דרך תיבת הילוכים עם 10 הילוכים. יש גם תיבת העברה אם תרצו גם הנעה כפולה ותשמחו לגלות שבחזית יש ציריות מחוזקות. יש אופציה לנעילות דיפרנציאל מבית ARB לבחירה, וציריות כרומולי מחוזקות (35 שיניים) כדי לשלוח ביעילות כוח לצמיגי 37 אינץ' BFG A/T צמיגי KO2 מותקנים על חישוקי סגסוגת 17 אינץ'. 

הסילבראדו הזה הוא חתיך גם בעיר. צילום: FOX

 

כלי ראוי לספר בו ביציאת מצרים. 

Check Also

מבחן דרכים ריינג' רובר איווק P200

רענון מעודן מן הפנים ומן החוץ ויחידת הנעה טורבו-בנזין מעניינת החזירה אותנו לחיקו של הריינג' הקטן המעודן והרלוונטי יותר מתמיד

One comment

  1. רז חננאשוילי

    במחיר של 2 מיליון שקל החלומות רחוקים חחחחח.
    נסתפק ב trx ונחסוך מליון 300

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

1 × one =