יום חמישי , 20 ינואר 2022
ראשי » מגזין » שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם לפני קניית רכב חדש
להתחדש עם רכב נחשק מעולם לא היה כה קל. למה לקנות כשניתן להתחדש? צילום: שברולט

שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם לפני קניית רכב חדש

 

 
22/04/2021 15:04

יש מקומות רבים שבהם אפשר למצוא מכוניות חדשות. יש כאלה שהן 0 ק"מ, אחרות בדיוק חזרו מליסינג של "נהג יחיד מהנדס בהייטק". כולן דורשות סכום כסף משמעותי עבור מפתח. למעט הליסינג הפרטי. שם בעלות חודשית נמוכה נוכל להתחדש ברכב מבלי לקנות אותו.

עלינו לשאול מה יהיה השימוש העיקרי למכונית? השאלה תסייע לנו להבין מה יותר מתאים לנו. למשל אם מדובר במכונית עבודה אשר תדרוש מאיתנו לנסוע מאות קילומטרים ביום או האם מדובר במכונית לסידורים בשכונה. 

כמה המכונית שאנחנו רוצים עולה? כדי לקבל תשובה הפעם חייבים לשלוף את המחשבון כי עלות רכישה של מכונית לא באה לבד. יש לה חברים! אז יש לנו להוסיף גם את עלות הכסף שאנחנו צריכים להביא מהבנק, כלומר גובה הלוואה. לסירוגין אם יש לנו כבר את הכסף. בליסינג פרטי כל שנדרש זו מקדמה נמוכה ומדי חודש נשלם רק עבור השימוש ברכב. 

מבחר רכבים עצום

לבחור ממגוון עצום של רכבים

כמה המכונית שאנחנו רוצים עולה? כדי לקבל תשובה הפעם חייבים לשלוף את המחשבון כי עלות רכישה של מכונית לא באה לבד. יש לה חברים! אז יש לנו להוסיף גם את עלות הכסף שאנחנו צריכים להביא מהבנק, כלומר גובה הלוואה. לסירוגין אם יש לנו כבר את הכסף. בליסינג פרטי כל שנדרש זו מקדמה נמוכה ומדי חודש נשלם רק עבור השימוש ברכב. 

מה לגבי עלויות הביטוח? נכון שזה כיף שהרכב החדש אצלנו! עכשיו צריך לשלם ביטוח. מופתעים מהעלות הגבוהה? אולי זה בגלל ההיסטוריה הביטוחית שלכם? אולי רכב החלומות שרכשתם נחשב בעיני חברת הביטוח ל"רכב גניב" ולכן ביטוחו יקר? אולי אפילו אתם גרים באיזור שחברות הביטוח מגדירות כבעל סיכון עבורן? יש לכם בבית נהג צעיר או נהג חדש? זה כבר יקפיץ את העלות לשמיים. כל אחד מהסעיפים האלה (לפעמים אפילו צבע הרכב) ישפיעו על המחיר שתשלמו. נחסוך המון בעלות הביטוח שכן לחברת הליסינג יש הסדרים עם חברות הביטוח שאנו כלקוחות פרטיים לא נקבל לעולם.

אתם אוהבים את המוסך? גם אנחנו. אבל לקחת את הרכב למוסך לטיפולים יש עלויות במשמעות של כסף וזמן. בליסינג הפרטי, הטרחה היא לגמרי שלנו לקחת את הרכב למוסך. במקום שאתם תבלו שם שעות או תחזרו למשרד במונית יקרה. חבילת השירות שתוכלו לרכוש בליסינג הפרטי של אוויס כבר כוללת את הלקיחה של הרכב לטיפולים השוטפים – כדי שאתם לא תצטרכו לטרוח. 

בוחרים רכב

הליסינג הפרטי מציע שיטה שבה אתם בוחרים את הרכב ואת גובה המקדמה

איך מתחמקים מלספוג ירידת ערך עצומה? אף אחד לא אוהב להפסיד כסף. אך עובדה היא שמכונית היא מוצר שמפסיד כסף, מאבד מערכו, באופן עקבי בכל חודש. אז שווה לבדוק היטב מהו אובדן הערך של המכונית שאנחנו רוצים. את זה קל לעשות באמצעות מחירון רכב. מעבר לאובדן הערך יש עוד גורם חשוב: סיכוי המכירה במחיר מחירון. כלומר מה הסיכוי שבכלל נמכור את המכונית במחיר שאנחנו רוצים. שוק היד שניה קשוח מאד וכאנשים פרטיים אינכם יכולים להתחרות בחברות הסחר הגדולות המוכרות מכוניות יד שניה לאחר שאלה עברו תיקונים ("השבחה"), מסוגלות לתת תנאי תשלום נוחים ומימון ואפילו מעניקות אחריות. זה שם את מוכר הרכב הפרטי, הקטן, בעמדה בלתי אפשרית בה הוא יהיה צריך להוריד הרבה ממחיר המחירון.

נוכל בכיף לכתת רגליים בין סוכנויות הרכב השונות, כל אחת מתמחה בתחום אחר, אבל מצאנו פיצוח נפלא איך לחמוק מספיגה של אבדן ערך נוראי. פשוט לא נקנה את הרכב! נשאר עם הרוב המוחלט של התקציב בבנק ובליסינג הפרטי נשלם רק על השימוש במכונית חדשה מהניילונים. בליסינג פרטי יש מגוון רחב מאד של יצרנים, דגמים וסוגי מכוניות שונים – הכל במקום אחד. 

בואו נעשה רגע סימולציה. אם למשל תבחרו ביונדאי איוניק הייבריד ברמת אבזור פרמיום. זו אחת המכוניות הנמכרות ביותר בישראל. מחירה באולם התצוגה עומד על 143,900 שקלים פלוס אגרת רישוי של עוד 1,811 שקלים. סכום נכבד ביותר שיש לגייס מראש או לקחת בהלוואה שלמעשה רק תכביד את עול הרכישה עוד יותר. אבל במסלול הליסינג הפרטי של אוויס יהיה עליכם לשלם מקדמה רק של 7,500 שקלים (ועוד אגרת רישוי של 1,811 שקלים) ותקבלו את המפתח למכונית החדשה שלכם. 

לנסוע על רכב חדש מבלי לשלם עליו

לקבל את המפתח בלי לשלם על כל הרכב

בהמשך יהיה עליכם לעמוד בתשלום חודשי נמוך של 1,760 שקלים בלבד כדי ליהנות ממכונית חדשה, סופר-חסכונית בדלק (חסכון כספי ניכר לאורך תקופת הבעלות) ומצוידת במיטב טכנולוגיות הבטיחות והבידור שיש היום בשוק הרכב.
תוכלו להוסיף את עלות הביטוח והטיפולים בתוספת של 389 שקלים בלבד. וזהו. משלמים רק על השימוש ברכב מבלי לרכוש אותו ובסוף התקופה אתם חופשיים להחזיר את הרכב, ללא עלות נוספת, להתחדש בדגם אחר ואולי לשדרג ל-SUV? אין חשבון לירידת הערך, לא צריך להתעסק עם קונים טרחניים או לבזבז ימי עבודה במכוני בדיקה.

בתקופה הזו חשוב לצמצם סיכונים למינימום ולהישאר עם יותר כסף ביד. כך שהשאלה שעלינו לשאול את עצמנו יכולה גם להיות "למה בעצם בכלל לקנות מכונית?". כיום ניתן לבחור מכונית בליסינג פרטי בלי כל כאבי הראש. בליסינג הפרטי של AVIS ניתן גם ליהנות מכמה יתרונות ייחודיים שהופכים את חוויית הקניה עבור הלקוח ליותר נוחה. 

קודם כל יש מלאי גדול של רכבים, אבל חשוב מכך, אחרי תשלום של מקדמה שאינה מגיעה בדרך כלל אפילו לעשירית ממחיר של רכב חדש, אפשר לשלם כל חודש תשלום ובסוף התקופה להחזיר את הרכב בלי כאב הראש של המכירה. כלומר אין צורך להתחייב לעסקת המשך על רכב אחר. ויותר מכך, אין תשלום אחרון, מה שמכונה "בלון" שהוא בדרך כלל ההפתעה הלא נעימה עם סיום העסקה. כך שאפשר להשאיר את הכסף בבנק ולדאוג פחות מנושאי איבוד הערך והמימון, כשהדבר היחיד שנותר הוא לבחור את הרכב המתאים ולהתחדש.

תוכן מקודם

מה משתלם יותר?

ראש בראש – ליסינג פרטי שווה יותר מקניית רכב חדש

 
 
 
 

צפו גם בזה

440 ק"מ ל-MG ZS החשמלית המעודכנת

ה-ZS החשמלית של MG עוברת מתיחת פנים עמוקה למדי. 440 ק"מ ל-MG ZS החשמלית המעודכנת (טווח רשמי) חזית חדשה עם לוק "חשמלי", לוח מחוונים דיגיטלי וממשק חדש

7 comments

 1. לכמה זמן העיסקה עד החזרת הרכב ואם יש אפשרות קנייה בסוף העסקה וכמה נדרש להשלים לקנייה

 2. לכמה זמן העיסקה והאם ניתן לרכוש את הרכב בתום העסקה ומה העלות לקנייה

 3. הרכב הישן אתם רוכשים ?

  • חרטה ברטה

   במידה ורכשתם את הרכב לאחר 3 שנים יש לכם הרבה יותר מ ששלמתם לחברת הליסיג
   במקרה הזה של היונדאי שלמתם לליסינג 70000 שח ואחרי 3 שנים אתם בלי כלום
   לעומת זאת כאשר תרכשו. (גם בהלוואה מקרן ההשתלמות או הפנסיה)
   ישאר לכם רכב ששויו מעל 100000 שח

   • אבל קנית ב 150 אלף
    מימנת חלק?משלם 3 שנים ומןכר.נגיד במאה עדיין הפסדת כסף.
    הפרש כ 50 אלף.ומימון נגיד 36 אלף לפחות.
    מה יצא?

 4. מעוניין לרכוש לבית שלנו שלושה רכבים

 5. אני מעוניין בפרטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *