יום ראשון , 29 מרץ 2020
ראשי » חדשות » קונסיומר ריפורט: קאדילק וראם בתחתית הרשימה
סקר אמינות קונסיומר ריפורט - והתוצאות די מפתיעות הפעם. צילום: לקסוס
סקר אמינות קונסיומר ריפורט - והתוצאות די מפתיעות הפעם. צילום: לקסוס

קונסיומר ריפורט: קאדילק וראם בתחתית הרשימה

תומר הדר

כמדי שנה, ארגון הצרכנים האמריקאי "קונסיומר ריפורט" מפרסם את תוצאות סקר האמינות השנתי שעורך הארגון. מדובר בסקר מדוקדק במיוחד הכולל 640 אלף רכבים המדורגים לפי סולמות אמינות שקובע הארגון.

בין היתר נבדקים אמינות המנוע-ותיבות ההילוכים, שאחראיות לחלק ניכר מן התקלות (במיוחד לאור המעבר הניכר לתיבותCVT  ולתיבות בעלות שמונה, תשעה ועשרה הילוכים). לצד התיבות, שבין היתר צוינו כמקור לצרות ביונדאי טוסון, אקורה TSX וביואיק לה-קרוס, גם מערכות בידור אחראיות ללא מעט צרות ותקלות – למשל בסובארו אימפרזה וב- GMC אקדיה.

סקר אמינות קונסיומר ריפורט - והתוצאות די מפתיעות הפעם. צילום: קאדילק
סקר אמינות קונסיומר ריפורט – והתוצאות די מפתיעות הפעם.  קאדילק אסקלייד יחד עם CTS בתחתית הדירוג צילום: קאדילק

אז מי מוביל בדירוג האמינות של קונסיומר ריפורט?- במקום הראשון נמצאת טויוטה עם ציון 80 ממוצע.הרכב האמין ביותר של טויוטה הוא ה-GT86 החביבה (מיוצרת בשת"פ עם סובארו), ששווקה במשך זמן קצר בישראל. הטאקומה, אחיו האמריקאי של ההיילקס הוא הטויוטה הכי לא אמינה. המקום הראשון, בנפרד, שייך בערך גם לטויוטה-עם לקסוס שקיבלה ציון 77. לפי קונסיומר ריפורט, לקסוס ES היא הכי אמינה ואילו ה-GX, אחיו המפונפן של הפראדו הוא הדגם הכי לא אמין. אחרי לקסוס נמצאת במקום השני קיה-עם ציון של  71 נקודות. הקיה האמינה ביותר היא נירו ואילו זו שעלולה להיתקע היא הכביש שטח הפופולארי ביותר בישראל: הספורטאז'. במקום השלישי מותג אירופי ראשון: אאודי עם 68 נקודות. אם תבחרו באאודי Q3, תיהנו מאמינות גבוהה. ואילו מי שרוכש A7 צפוי לקבל אמינות פחותה, לפחות ברמה של מותג שבכל זאת נמצא בחמשת האמינים הראשונים. את המקום הרביעי לוקחת ב.מ.וו עם 62 נקודות, ועם סדרה 2 אמינה. רוכשי i3 חשמלי ייהנו פחות. את המקום החמישי סוגרת סובארו, עם ציון 60 ועם BRZ  אמינה. הדגם הפחות אמין? – אימפרזה.

טבלת הדירוג המלאה מאתר קונסיומר ריפורט
טבלת הדירוג המלאה מאתר קונסיומר ריפורט

כמובן, לטסלה יש גם מקומות נמוכים, כי לא יפה להגיד "אחרונים". קדילאק היא זו שנמצאת בתחתית 27 סעיפי הרשימה, עם ציון 26. ה-CTS  היא הדגם האמין ביותר מבין הקדילאקים ואילו אסקלייד נחשב בפועל לרכב הכי לא אמין שבוחן קונסיומר ריפורט. במקום הלפני אחרון והלא כל כך מכובד נמצאת GMC עם ציון 28. הסיירה היא הדגם האמין ביותר ואילו האקדיה הוא ה-GMC  הכי לא אמין. ומי סוגר את השלישייה הממש לא פותחת? ראם (או דודג' אצלנו בישראל) עם ציון 30. כאשר ראם 1500 הוא האמין ביותר מבין הלא כל כך אמינים-ואילו ה-3500 הוא הדודג' הכי לא אמינה.

צפו גם בזה

מגרש מכוניות משומשות

הדלק במיכל של הרכב מתקלקל?

כמה זמן אפשר לאחסן דלק במיכל של המכונית? האם יש לו תאריך תפוגה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × five =