יום שישי , 6 דצמבר 2019
ראשי » מגזין » מערכות בטיחות אקטיביות – זו בדיוק הסיבה
לא מספיק לזהות, להתריע או לצפצף. מערכת אקטיבית הבולמת אוטונומית את המכונית תציל מתאונה הרבה יותר ביעילות מנהג. צילום: וולוו
לא מספיק לזהות, להתריע או לצפצף. מערכת אקטיבית הבולמת אוטונומית את המכונית תציל מתאונה הרבה יותר ביעילות מנהג. צילום: וולוו

מערכות בטיחות אקטיביות – זו בדיוק הסיבה

רוני נאק

בתקופה האחרונה הולכת וגדלה תשומת הלב למערכות בטיחות אקטיביות. מערכות אשר מוכיחות שיש ביכולתן למנוע תאונות ולהציל חיים. לדאבוני המערכות הללו אינן עדיין בשיא סולם העדיפויות של קונה הרכב הממוצע – אשר יעדיף מחיר מופחת ולוותר על מערכת בטיחות אקטיבית שבעיניו חסרה ערך מוסף כמו שיש למשל לריפודי משודרגים או מרכב בשני גווני צבע.

למזלנו – הגישה הזו תגרום כנראה לצמצום האוכלוסיה של הלקוחות האלה. מצד שני מורגשת גם דרישה למערכות בטיחות אקטיביות מצד לקוחות מעודכנים יותר, או כאלו שחוו על בשרם אירועים על הכביש. אנחנו בעד מערכות הבטיחות החדשות – לא כתחליף לתשומת הלב אלא כעזר לנהגים של היום אשר מתמודדים עם חלוקת קשב בלתי אפשרית.

לשמחתנו גם NCAP – אשר מבצעת גלובאלית את מבחני הריסוק (למעט אמריקה הצפונית) שמה דגש על המערכות הנ"ל ופיתחה מבחנים משלה – המדמים אירועים אמיתיים – כדי לקבוע לנו אילו מכוניות חדשות מצויידות במערכות הבטיחות האקטיביות היעילות ביותר. כולם מרוויחים מזה – אפילו אלו שבחרו בריפודי עור מושקעים על פני חבילת הבטיחות.

צפו גם בזה

מכוניות בכביש

למכור מכונית 0 קילומטר משומשת

הפיתוי לקנות רכב 0 קילומטר הוא גדול וגם מובן. אבל מה קורה עכשיו שתרצו למכור אותו? אכלתם אותה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

fourteen + 3 =