יום חמישי , 25 יולי 2024
פורד פומה מגיעה לישראל עם שמחת חיים שעשויה להחזיר את פורד למרכז הזירה. צילום: יח"צ

פורד פומה החל ב-127,900 שקלים

רוני נאק

דלק מוטורס, יבואנית פורד לצד מאזדה, ב.מ.וו ו-מיני, החלה לשווק בישראל את ה-PUMA. מדובר בקרוסאובר קטן ודינמי מדור הדגמים החדש ביותר של פורד אירופה. עבור היבואן בארץ מדובר בדגם חשוב ביותר אשר עשוי, בהינתן התנאים, להחזיר את פורד לקונצנזוס בתוך סגמנט צומח ומאד תחרותי.

פורד פומה מתבססת על פלטפורמה מאורכת של הפיאסטה לבסיס גלגלים של 258.8 ס"מ. הממדים עומדים על אורך של 4.2 מטרים, רוחב 180 ס"מ וגובה של 155 ס"מ – מידות השמות אותו במרכז הסגמנט ומול רבי מכר כמו יונדאי KONA. 

פורד פומה עם מערך בטיחות וסיוע נרחב ו-5 כוכבי בטיחות NCAP. צילום: יח"צ

על ההנעה מופקד מנוע טורבו בנזין בנפח 1.0 ל' עם תפוקה של 125 כ"ס ו-17.3 קג"מ (עם יכולת לפרץ כוח של עד 20.4 קג"מ) העברת הכוח היא לגלגלים הקדמיים דרך תיבת הילוכים כפולת מצמדים עם 7 יחסי העברה. למרות שבאירופה יש למנוע הזה רמות תפוקה שונות (גרסה אחת חלשה יותר ואחת חזקה יותר), זה השילוב היחיד שהמפעל מציע עם תיבת הילוכים אוטומטית. נתוני הביצועים עוסקים בתאוצה של 10.2 שניות ל-100 קמ"ש ומהירות מירבית של 187 קמ"ש. צריכת הדלק המשולבת היא 6.1 ל'/100 ק"מ.

פורד פומה מגיעה לישראל עם עיצוב חדש ומאד מושך וחבילות צבע מעניינות. צילום: יח"צ

כפי שנהגה היבואנית בדגמי פורד האחרונים גם פורד PUMA מאופיינת לשוק הישראל עם חבילות אבזור נוחות ובטיחות עשירות במיוחד. אפילו מפתיעות בקבוצת המחיר הזו. ולא רק זאת אלא גם עיצוב חיצוני המשתנה בהתאם לרמת האבזור כשגרסת "טיטאניום" מהודרת יותר וגרסת ST-Line ספורטיבית יותר. ההבדלים בעין מאד מהותיים וכוללים שבכת חזית שונה, חצאיות שחורות או בצבע המרכב, מסגרות שמשות שחורות, ועוד. גם כיול המתלים שונה, ללא הבדל במרווח הגחון.

פורד פומה עם פריטי אבזור ייחודיים ושמחת חיים שלא הייתה בעבר בפורד אירופה. צילום: יח"צ

ברשימת האבזור אפשר למצא אופציות מעניינות כמו עיסוי למושבים הקדמיים, גג בצבע קונטרסטי וגם פריטים סטנדרטיים (תלוי בחבילת האבזור) כמו מערכת שמע פרימיום של B&O, העמקה של תא המטען MEGABOX המגדילה את נפח התא השימושי שמתחת לרצפה הנתיקה.יש בורר מצבי נהיגה עם 3 מצבי כביש ו-2 מצבי שטח. לוח מחוונים דיגיטלי, מסך מולטימדיה 8 אינץ' עם ממשק לסמארטפון, פיקוד מגלגל ההגה ועוד. חבילת הבטיחות והעזר לנהג לא מחסירה דבר עם בלימת חירום אוטונומית, תיקון אקטיבי של סטיה מנתיב, סיוע להתחמקות, ניטור עייפות נהג, בקרת שיוט אדפטיבית, שמירה על נתיב ואפילו סייען חניה אוטומטית. בהחלט מרשים לקבוצה זו.

פורד פומה עם מסר דינאמי, חבילות נדיבות מאד ותג מחיר מעניין. צילום: יח"צ

בהיצע שלוש גרסאות:

– פורד פומה Titanium החל ב- 127,900 ₪

– פורד פומה ST-Line החל ב- 133,900 ₪

– פורד פומה ST-Line X החל ב- 144,900 ₪

 

Check Also

מבחן דרכים ריינג' רובר איווק P200

רענון מעודן מן הפנים ומן החוץ ויחידת הנעה טורבו-בנזין מעניינת החזירה אותנו לחיקו של הריינג' הקטן המעודן והרלוונטי יותר מתמיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

sixteen − fourteen =