יום שישי , 12 אוגוסט 2022
ראשי » חדשות » ג'ינרג'י משיקה מערכת ניהול טעינה לבתים משותפים
tesla model 3 ג'נרית כאילוסטרציה. צילום: רוני נאק

ג'ינרג'י משיקה מערכת ניהול טעינה לבתים משותפים

קבוצת ג'ינרג'י, ספקית פתרונות טעינה לכלי רכב חשמליים וחלוצת תחום הטעינה בישראל, משיקה לציבור פתרון להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבניינים משותפים. מדובר  במערכת ניהול טעינה אשר תאפשר לדיירי הבניין לטעון כמה כלי רכב חשמליים בו זמנית, בחניון הבניין. הטעינה תתבצע באופן מסודר, תקני, בעזרת ניהול עומסים דינאמי המבוסס על פתרון טכנולוגי מבית ג'ינרג'י. בנוסף, כל חיובי הדיירים יבוצעו על ידי ג'ינרג'י, אשר תזכה את ועד הבית בגין החשמל הנצרך בעמדות.

עמדות טעינה ג'ינרג'י בחניה פתוחה. צילום: יח"צ

עם הצמיחה הדרמטית בפופולריות של כלי רכב חשמליים, עלתה גם הדרישה מצד אלפי משתמשים להתקנת עמדות טעינה ביתיות גם בבתים משותפים. הצורך החדש יצר גם אתגרים חדשים:

  • חיבור לא תקני של עמדת הטעינה אל תשתיות החשמל המשותפות ברכוש המשותף.
  • גודל חיבור חשמל מוגבל, אשר אינו מאפשר טעינה של מספר כלי רכב חשמליים במקביל.
  • התקנות על ידי בעלי מקצוע לא מוסמכים אשר פוגעות במערכת החשמל של הבניין
  • קושי פיזי לחיבור תשתית החשמל של העמדה ללוח החשמל הדירתי
  • קושי בגבייה פרטנית של עלויות החשמל מכל דייר ודייר.

לאחר ביצוע סקר מקצועי טרם ההתקנה, תתקין ג'ינרג'י בעצמה רכזות טעינה חכמות. ביכולתן של רכזות אלה לנצל את יתרת החשמל של הרכוש המשותף בבניין ולהפנותו באמצעות "ניהול עומסים דינמי" לטובת טעינת כלי רכב חשמליים רבים ככל הניתן. תשתית הטעינה המותקנת על ידי ג'ינרג'י מופרדת לחלוטין מהחשמל המסופק לשירותים החיוניים של הבניין ומכאן היתרון הבטיחותי והתפעולי שלה. בנוסף לכך, במידה וזרם החשמל הקיים בבניין לא יספק את כל צורכי הטעינה, ג'ינרג'י תבצע הגדלה של חיבור החשמל המסופק לבניין המשותף ללא עלות מצד דיירי הבניין או הוועד. את החיוב בגין החשמל הנצרך תבצע ג'ינרג'י באופן שוטף, ישירות מול המשתמשים, על פי הצריכה בפועל.

הפתרון של ג'ינרג'י לבתים משותפים: עמדות טעינה מנוהלות, הרחבת תשתית הבניין אם צריך ומכירת החשמל בחשבון נפרד. צילום: יח"צ

ועד הבית/נציגות הדיירים לא יישאו בכל הוצאה בגין פריסת המערכת. דיירים אשר יהיו מעוניינים בפתרון טעינה בחנייתם הפרטית, יעשו זאת על ידי התקשרות ישירה מול ג'ינרג'י לצורך התקנת עמדת הטעינה הפרטית, תשלום דמי המנוי וחיוב בגין עלויות החשמל הנצרך. במקביל, ג'ינרג'י תזכה את וועד הבית באופן מרוכז בגין צריכת החשמל. 

 

ג'ינרג'י בפתרון הוליסטי לאתגרי טעינת הרכב החשמלי בבתים משותפים. צילום: יח"צ

רן אלויה מנכ"ל ובעלים של קבוצת ג'ינרג'י: "ג'ינרג'י ממשיכה לפתח ולספק פתרונות לחסמים בשוק הטעינה. לאחר כ-12,000 התקנות פרטיות במהלכן נתקלנו שוב ושוב במספר רב של חסמים להתקנת עמדות טעינה בבתים משותפים, אנו גאים להציע את המערכת האמורה כפתרון הנכון לטעינה בבניינים משותפים. ג'ינרג'י, חלוצת התחום של טעינת כלי רכב חשמליים, מחויבת להמשיך ולספק פתרונות יצירתיים לטעינה כדוגמת דלקן חשמלי, טעינה בחניונים, מגדלי חניה רובוטיים, רשתות טעינה וירטואליות ועוד".

צפו גם בזה

DS4 החל ב-218,990 שקלים

דגם שלישי מצטרף לאולם התצוגה של מותג העילית הצרפתי DS - עם מראה ייחודי, אפשרויות להתאמה אישית ולא מעט פריטים ייחודיים ומקוריים שלא ראינו בעבר - כולל מגע אנושי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.