שבת , 2 יולי 2022
ראשי » חדשות » תערוכת פרנקפורט – הנעדרים
תערוכת פרנקפורט 2019 - עם 22 מותגי רכב שלא יגיעו - עד כמה היא בכלל רלוונטית? צילום: VW
תערוכת פרנקפורט 2019 - עם 22 מותגי רכב שלא יגיעו - עד כמה היא בכלל רלוונטית? צילום: VW

תערוכת פרנקפורט – הנעדרים

רוני נאק

זה לא סוד גדול שקסמן של תערוכות הרכב הולך ופוחת. לקהל וגם למציגים. מלחמות סחר, שוק סיני סטגנטי, תחבורה שיתופית וחשמלית שמתחזקות – וסקרי שוק וקבלת מידע שרוב הלקוחות, בטח הצעירים שבהן עושים היום ברשת ומדירים רגליים מאולמות תצוגה וכן גם מתערוכות.

זה לא תהליך חדש – בתערוכת פרקנפורט הקודמת, ב-2017, נעדרו 9 יצרניות. באופן טבעי פרקנפורט נחשבת יותר למפגן הכוח של התעשייה הגרמנית. זו שחטפה על הראש בפרשת דיזלגייט ועתה ממציאה עצמה מחדש – חשמלית וירקרקה. אלא שהשנה נראה שיש משבר שמחריף. תקנות WLTP מחמירות יצרו בעיות אספקה וירידה במכירות, יש ברקע אווירה של קדם-משבר כלכלי נוסף – וזה גורם לחוסר רצון מצד האנשים להוציא כסף. דווקא מכוניות עממיות וזולות ילכו ויעלמו מכיוון שטכנולוגיות "ירוקות" וסביבתיות, כמו מערכות הנעה חשמליות והיבירידיות PHEV, עדיין מאד יקרות ואי אפשר להציע אותן במחירים נגישים לציבור הרחב.

תערוכת פרנקפורט 2019 - עם 22 מותגי רכב שלא יגיעו - עד כמה היא בכלל רלוונטית? צילום: VW
תערוכת פרנקפורט 2019 – עם 22 מותגי רכב שלא יגיעו – עד כמה היא בכלל רלוונטית? צילום: מרצדס

ובכן השנה – אם ממש בא לכם – תמצאו בפרנקפורט לא רק ביתנים פנויים אלא אפילו אולמות ממש. מי שלא יופיעו שם הם: טויוטה, סוזוקי, סובארו, ניסאן, וולוו, קבוצת PSA הכוללת את פיג'ו, סיטרואן ו-DS. (אופל דווקא יהיו בהצגה לקהל הבית). קחו אוויר – וממשיכים: מיצובישי, מאזדה, רולס-רויס, אסטון מרטין ומותגי GM שברולט וקאדילק כשברקע רנו הודיע אניגמטית כי תופיע אבל "בצורה אחרת".

לצד כניסות חדשות של חברות טכנולוגיה כמו IBM ומייקרוסופט עדיין מדווח ה-BILD בגרמניה כי אולמות 6 ו-10 לא יהיו מאוכלסים, אולם 5 ייארח את הדיונים הסביבתיים (עם הרבה הפגנות וחשש לוונדליזם מחוץ לתערוכה) וכי אולם 4 יארח תערוכת מכוניות קלאסיות. רק ארבעה אולמות יארחו את התערוכה.

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.