יום חמישי , 25 יולי 2024
לקסוס IS החדש - יותר ספורטיבי החל ב-279,900 שקלים. צילום: לקסוס

לקסוס IS חדשה – יותר ספורטיבית ומחודדת

רוני נאק

הדור הראשון של IS שהגיע לארץ היה תענוג אמיתי לנהיגה. הנעה אחורית, פלטפורמה מדוייקת וכירורגית ומנוע שמח לתת את כל מה שיש לו בסל"ד גבוה ועליז. שילוב ההנעה ההיברידית בדור השני, יחד עם עדכוני שלדה ומרכב, עממו את אותה חדות נפלאה ובנסיעות המבחן גילית שמערכת ההנעה אינה הרמונית עם השלדה. אלא שעכשיו הדור החדש של IS מבטיח להחזיר את השמחה להגה. הנה כך.

לקסוס IS החדש – יותר ספורטיבי החל ב-279,900 שקלים. צילום: לקסוס

לפי ההודעה של לקסוס אחד הדברים הראשונים שהמהנדסים פנו אליהם היה שיפור קשיחות השלדה. הדבר נעשה באזורים מרכזיים כמו חיזוק תומכי הצד של הרדיאטור, הגדלת מספר נקודות הריתוך הקדמיות ואופטימיזציה של מבני חיזוק מעמודי C ועד דפנות הגג. הנוקשות המוגברת לא רק מסייעת בהפחתת רעשים ורעידות לא רצויים, אלא גם מסייעת בשיפור נוחות הנסיעה וביצועי הנהיגה עם תגובה משופרת לפקודות ההגה. לא רוצה לומר "אמרתי לכם" אז הנה.

לקסוס IS החדש – יותר ספורטיבי החל ב-279,900 שקלים. צילום: לקסוס

הכוח מגיע ממנוע ארבעה צילינדרים בנפח 2.0 ליטר, מוגדש טורבו, עם תפוקה של 241 כוחות סוס ו-35.6 קג"מ הזמין מ-1650 סל"ד כל הדרך עד 4400 סל"ד. מערכת תזמון שסתומים משתנה, מאפשרת למנוע לעבור בין מחזורי הבעירה אוטו לאטקינסון כדי למקסם את היעילות ולצמצם צריכת דלק. לתיבת ההילוכים האוטומטית שמונה הילוכים ומערכתG-force Artificial Intelligence (G-AI)  אשר עוקבת אחר פרמטרים רבים של ביצוע, בכדי לקבוע את בחירת ההילוכים האופטימלית. נתוני הביצועים עוסקים בתאוצה ל-100 בתוך 6.9 שניות. אבל הסיפור האמיתי יהיה ב-FLOW בכביש מפותל.

לקסוס IS החדש – יותר ספורטיבי החל ב-279,900 שקלים. צילום: לקסוס

בנוסף, כצפוי מלקסוס מצויידת ה-IS החדשה באבזור נוחות ובטיחות מקיף. תוכלו למצא ריפודי עור רכים, מסך מולטימדיה 10.3 אינץ', מערכת שמע מבית מארק-לוינסון בעוצמה מהממת של 1800 וואט. בנוסף חבילת עזר אקטיבית לנהג הכוללת בלימת חירום אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל ודו"ג (גם בתנאי ראות קשים), בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון סטיה מנתיב ועוד.

• לקסוס UX החשמלית בישראל

דרור גורלניק, מנכ"ל לקסוס ישראל, מסר: "ה-IS החדשה ממשיכה את מורשת הספורט סדאן של הדגם עם חבילה דינאמית מאד, לצד עיצוב ספורטיבי ייחודי. עמלנו רבות על הבאת דגם זה בפורמט ה- F SPORT לישראל ובמחיר אטרקטיבי במיוחד, ואנו בטוחים שהגעתו מהווה בשורה אמיתית לאוהבי הנהיגה שיודעים להעריך ביצועים מלהיבים לצד יוקרה ואיכות בלתי מתפשרת".

מחירים:

IS 300 F-SPORT החל מ- 279,900 ₪

IS 300 F-Sport plus החל מ 294,900 ₪

Check Also

מבחן דרכים ריינג' רובר איווק P200

רענון מעודן מן הפנים ומן החוץ ויחידת הנעה טורבו-בנזין מעניינת החזירה אותנו לחיקו של הריינג' הקטן המעודן והרלוונטי יותר מתמיד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

sixteen − two =