יום ראשון , 22 מאי 2022
ראשי » חדשות » בגרמניה רבים על המהירות
םותח מאמר מרצדס כסופה נוסעת
ובינתיים בגרמניה. התקוטטות פוליטית על הטלת הגבלת מהירות נסיעה באוטובהן. צילום: מרצדס

בגרמניה רבים על המהירות

רוני נאק

בשביל רבים מאיתנו גרמניה היא לא רק בירה, נקניקיות וכרוב כבוש – ולצד הזכרון הקולקטיבי (והאישי) של השואה – זה המקום לתת דרור לרגל ימין כשאתם באחת המכוניות המצויינות המיוצרות בה. כי כמו שכולם יודעים בחלקים רבים של הכבישים המהירים בגרמניה אין מגבלת מהירות. יש המלצה אבל אין מגבלה. כך למשל אם אתם מצויידים ב-S קלאס גדולה תוכלו לשייט על 250 קמ"ש בעליזות רבה ועל פני מרחקים גדולים – בתנאי שהפקקים ועומסי התנועה יאפשרו זאת.

בתוך מאמר פולקסווגן גולף חדשה
ובינתיים בגרמניה. התקוטטות פוליטית על הטלת הגבלת מהירות נסיעה באוטובהן. צילום: פולקסווגן

עתה הזירה הופכת לפוליטית כשמפלגות הירוקים (מהירות זה מזהם) ואחרות (מהירות הורגת) דוחפות להגביל את המהירות ל-130 קמ"ש בלבד. מולן מפלגת CSU (מפלגה נוצרית סוציאליסטית שהוקמה אחרי מלחמת העולם השניה) היא נגד הגבלת המהירות, מגובה בטענות כי הגבלת המהירות תביא לצמצמם מזערי בפליטות מתחבורה וכי יש עתה מאמצים יעילים יותר להפחתת הזיהום וכי שיעור ההרוגים בתאונות דרכים במדינות שבהן יש הגבלת מהירות גדול יותר מזה שבגרמניה. לצידה של מפלגת CSU עבר לאחרונה מועדון הנהגים הגדול והמשפיע ביותר ADAC – שאחרי זיגזגים לקח לבסוף עמדה ברורה נגד הגבלת המהירות. המשבר חמור מספיק כדי לגרום לסילוק ה-CSU מהקואליציה. דבר שעשוי להוביל לבחירות. על פי תומכי המהירות, יש להגדיר איזורים שבהם תהיה מגבלה אם בשל זיהום רעש או בשל תשתית הכביש שלא מתאימה למהירות גבוהה.

• פורשה קאיין קופה מגיעה לישראל

חשוב לציין כי באוקטובר האחרון היה ניסיון כושל של מפלגת הירוקים להעביר חוק להגבלת המהירות ל-130 קמ"ש.

סוגר כתבה פורשה קאיין קופה
ובינתיים בגרמניה. התקוטטות פוליטית על הטלת הגבלת מהירות נסיעה באוטובהן. צילום: פורשה

צפו גם בזה

בלמים ייעודיים לרכב חשמלי – BREMBO מובילה

Beyond EV KIT ענקית אביזרי הבלימה BREMBO תוציא לשווקים מערכת בלימה המשלבת צלחות בילום ורפידות בלם המיועדות ספציפית לצרכים המיוחדים של רכב חשמלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.