שבת , 18 ספטמבר 2021
ראשי » חדשות » לנד רובר דיסקברי 2011 – העדכונים

לנד רובר דיסקברי 2011 – העדכונים

לנד רובר מעדכנים את הדיסקברי 4 שלהם לקראת 2011 כאשר עיקר החדשות נמצאות מתחת לחופה הקדמית. 2 מנועים חדשים יוצעו בשנת הדגם הקרובה, הראשון הוא V8 בנפח 5.0 ליטר בנזין עם 375 כוח-סוס ורמת פליטת מזהמים נמוכה ביחס להספק ולנפח אך בהחלט לא באופן אבסולוטי עם נתון של 328 גרם CO2 לק"מ. המנוע השני הוא ואריאציה מעודכנת של הטורבו-דיזל V6 בנפח 2.7 ליטר ששודרג לנפח של 3.0 ליטר עם עליית הספק מ-190 ל-211 כוח-סוס.

אבל, לא רק במנועים עסקינן; גם מערכת המתלים שודרגה ועודכנה כמעט בכל היבט – זרועות עוקבות, חיבורי בולמים, מערכת להקטנת זווית הגלגול ושינויים במערכת ההיגוי – כאשר המטרה להציע שיפור בהתנהגות הכביש בעיקר, בעיקר במהירויות גבוהות. הבלמים חוזקו אף הם ובנוסף לבוכנות ולקליפרים העבים וחזקים יותר הוגדל קוטר הדיסקים לכדי 360 מ"מ מלפנים ו-350 מאחור, כולם מאווררים. מערכת למניעת תת-היגוי, המאטה את הרכב עם איבוד האחיזה החלק הקדמי עד לחזרתה, תעבור גם לדגמי 2011 של לנד רובר דיסקברי 4.

גם לשטח התווספו שיפורים לשנת 2011 בהם מערכת חדשה לזינוק בעליה ומערכת לבקרת זינוק, למניעת איבוד אחיזה. מערכת העזרה בזינוק בעליה מאפשרת הורדת הרגל מדוושת התאוצה והעברתה לדוושת הגז כאשר הבלם נותר לחוץ עד להעלאת הסל"ד במנוע וקבלת מומנט מספק להזזת הרכב קדימה, בהתאם למצב בו הוא נתון.

לצערנו גרסת ה-V8 האימתנית אינה רלוונטית עבורנו בישראל. היבואן נותר עוד עם מלאי קטן של דגמי טורבו-דיזל (2.7 ליטר) שברגע שיימכר יפנה מקום לגרסאות הטורבו-דיזל החדשות, עם מנועי ה-3.0 ליטר. מחירים טרם פורסמו.

צפו גם בזה

מבחן דרכים ג'נסיס GV70

דגם הפנאי הקטן-יותר של ג'נסיס הצליח להפתיע אותנו ממש. האם הוא כרגע Best in class? הדגם הצעיר ביותר של מותג הפרימיום הצעיר ביותר במבחן דרכים. הטוב בקבוצה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *