יום שישי , 27 מאי 2022
ראשי » חדשות » צפו: הגורר המושלם? לנד רובר דיסקברי
נוסעים עם קראוון או גוררים קרון סוסים כבד? לנד רובר דיסקברי יהיה הגורר הבטיחותי ביותר. צילום: לנד רובר
נוסעים עם קראוון או גוררים קרון סוסים כבד? לנד רובר דיסקברי יהיה הגורר הבטיחותי ביותר. צילום: לנד רובר

צפו: הגורר המושלם? לנד רובר דיסקברי

ניר בן זקן

לנד רובר דיסקברי 4 זכה במקום הראשון בתחרות הגורר הטוב ביותר של פורטל הקרוואנים הבריטי Caravan Club. בשונה מישראל, תרבות הקרוואנים מפותחת ופופולארית מאוד באירופה שאינה סובלת מגבולות צרים ושכנים עוינים.

וגורר השנה הוא...לנד רובר דיסקברי. צילום: לנד רובר
וגורר השנה הוא…לנד רובר דיסקברי. צילום: לנד רובר

התחרות הנערכת אחת לשנה בודקת רבים מהרכבים הנמכרים בממלכה המאוחדת במגוון פרמטרים הרלוונטיים עבור מטיילי הקרוואנים כמו בדיקת היציבות הכיוונית ומרחקי בלימה עם נגרר, התחלת נסיעה בעליה, שדה ראיה, יכולת תמרון בנסיעה לאחור ועד רמת השימושיות של תא המטען של הרכב הגורר.

לנד רובר דיסקברי זכה בתואר בשל יציבות כיוונית גבוהה, יכולת טובה להתחיל נסיעה בעליה ובלם יד חשמלי המחזיק היטב את הרכב והנגרר במדרון ומשתחרר אוטומטית עם התחלת נסיעה. פיצ'רים נוספים בדיסקו שזכו לדירוג גבוהה הם מערכת בקרת יציבות לסיוע בנגרר המפעילה את הבלמים ברכב הגורר ובכך ממתנת את תנועות הנגרר ומערכת לסיוע בחניה עם נגרר היודעת לזהות את מיקום הרכב והנגרר.

 

נגרר שקוף

בנוסף לזכייה, לנד רובר פיתחה לאחרונה קונספט של מערכת מצלמות המבטלת את השטח המת שנגרם על ידי הנגרר. זאת באמצעות מצלמה המותקנת מאחרי הנגרר ומוקרנת על המראה המרכזית בעת נסיעה כך שהיא למעשה מציגה לנהג את שדה הראיה הנסתר שמאחרי הנגרר.

נגרר שקוף והצצה לתוך הקרון דרך פיתוח חדש של לנד רובר. צילום: לנד רובר
נגרר שקוף והצצה לתוך הקרון דרך פיתוח חדש של לנד רובר. צילום: לנד רובר

בנסיעה לאחור המצלמה מקרינה את התמונה על גבי מסך התצוגה המרכזי ומסייעת לתמרן למיקום המדויק על ידי חצי הכוונה. בנוסף בעגלה לסוסים חיישנים מעבירים מיידע על הטמפרטורה בעגלה ומצלמה המותקנת בתוכו משדרת ישירות למסך התצוגה המרכזי או לסמארטפון את חלקו הפנימי של הנגרר.

צפו גם בזה

הכירו את DS3 החשמלית

פרימיום אמיתי עם מורשת של עיצוב וחדשנות ועכשיו גם עם הנעה חשמלית וזמינות מיידית. DS3 החשמלית מציעה פתרון ייחודי לקרוסאובר עירוני מעוצב, סופר איכותי וכמובן חשמלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.