יום שני , 23 מאי 2022
ראשי » מגזין » איכות תוצרת הארץ
אלכס אורגינל מציגה קו דיגום חדש למיניבוסים של מרצדס - אז ביקרנו אותם. צילום: רונן טופלברג
אלכס אורגינל מציגה קו דיגום חדש למיניבוסים של מרצדס - אז ביקרנו אותם. צילום: רונן טופלברג

איכות תוצרת הארץ

רוני נאק

באחד מזיכרונות הילדות שלי, אבי חוזר הביתה כולו מחייך מהעבודה. זהו – הוא אומר – כבר לא אסבול מהחום הכבד בדרך לבית שאן. וירדנו ארבע קומות בלי מעלית לחניון הבניין כדי שיראה בגאווה את מזגן אלכס אורגינל שהותקן ברכב. עשינו סיבוב. וואלה לא הזענו. זה קרה אי שם בתחילת שנות ה-80'. אבל הסיפור של אלכס אורגינל מתחיל הרבה שנים קודם ב-1949 כמוסך למשאיות. העיסוק במיזוג אוויר לרכב החל בשנות ה-70' וזה אומר פיתוח ויצור מאפס – מערכות שמספקות יכולת טובה יותר ממה שהיה ליצרניות אז להציע. ההתמחות בקירור הביאה באופן טבעי להרחבת המעטפת גם למשאיות קירור, פיתוח מערכות מיזוג למיניבוסים ואוטובוסים וגם מערכות חשמליות כמו מנגנונים לסגירת דלתות או מדרגות חשמליות. אלכס אורגינל שאנו מכירים היום נוצקה בשנת 2000 כשהיא חונכת קווים ליצוא מלא – מאפס – של איבזור רכבי הסעה, מיניבוסים, כלי רכב מיוחדים לנכים וכלי רכב למשימות מיוחדות.

אלכס אורגינל מציגה קו דיגום חדש למיניבוסים של מרצדס - אז ביקרנו אותם. צילום: רונן טופלברג
אלכס אורגינל מציגה קו דיגום חדש למיניבוסים של מרצדס – אז ביקרנו אותם. צילום: שלי הורביץ מכלוף

תחת קורת גג אחת – במפעל בנתניה – מפותחת שורה ארוכה של מוצרים ייחודיים אשר מפותחים, ומיוצרים במקום – מיצור מושבים וריפודם ועד עיבוד שבבי ופיתוח מערכות אוטומציה ומיזוג אוויר מורכבות מאד.

מהסיור באולמות היצור של אלכס אורגינל אי אפשר שלא להתרשם מהכמות הרבה של רובוטים אשר שולבו בתהליכי היצור – רובוטים שדומים להם פגשתי על קווי היצור של יצרניות הרכב הגדולות בעולם. באוויר ניכר הריח האופייני של שמן מכונות ועל מכונות העיבוד השבבי עובדים טכנאים מיומנים אשר מפיקים רכיבים ייעודיים למשימה. גמישות היצור במפעל היא רבה מאד – מאחר שכל הפיתוח נעשה במקום ויש אחידות של ה"שפה" בין החטיבות השונות. והקצב המהיר שבו מופקדים הרכיבים האיכותיים מרשים ביותר.

אלכס אורגינל מציגה קו דיגום חדש למיניבוסים של מרצדס - אז ביקרנו אותם. צילום: רונן טופלברג
אלכס אורגינל מציגה קו דיגום חדש למיניבוסים של מרצדס – אז ביקרנו אותם. צילום: רונן טופלברג

השקה של דיגום חדש לרכב המחסרי של מרצדס הוא הסיבה למפגש הזה וכאן אלכס אורגינל שילבה הרבה מהיכולות שלה במוצר הזה. עיצוב אירודינאמי ליחידת הגג – כיסוי שעשוי מפולימר העמיד בקרני UV ומבטיח עמידות ובידוד רעשים מיטבי לאורך שנים. מושבי נוסעים ספורטיביים או מושבי בד מריפודים בעלי עמידות בפני שחיקה ודחיית אש. יחידות תאורה LED לאורך הרצפה ולאורך תעלות האיחסון מעל לראשי הנוסעים. שקעי USB לנוסעים כפריט תקני. ויש עוד. דיפונים מחומר איכותי בעל טקסטורה רכה אשר מעוצבים במיוחד לסוג הרכב  – ואפילו ניקוי קל ותכונות של דחיית כתמים וריחות. ולסיום מנגנון דלת קדמית בשליטה מלאה מהמפתח המקורי של מרצדס – ללא צורך בהוספה של מיתוג מיותר בקבינה.

כמובן שזה רק חלק מפריטי האיבזור שיש וכל לקוח יכול לבחור ולבנות ולצייד את הרכב שלו בהתאם למשימה, לדרישות וגם לתקציב. מקופסה ריקה למיניבוס מפואר – הכל נעשה במקום אחד. התרשמנו!

צפו גם בזה

טסלה מודל Y באמת שווה את הכסף?

אחרי שראינו עליה זוחלת במחיר של המודל 3 שהפך אותו ממציאה לסימן שאלה, תחילת השיווק של דגם הפנאי, מודל Y מעלה שאלת כדאיות רצינית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.