יום שלישי , 16 אפריל 2024
אאודי מרחיבה בקרוב את היצע ה-PHEV גם לדגמי Q3 ו-Q8. לא מוותרת על השרירים. צילום: AUDI

אאודי Q8 בקרוב היברידי

רוני נאק

תכניות החישמול של קו המוצרים של AUDI – מותג הפרימיום מגרמניה – ממשיכות להתרחב. לצד דגמי פרטיות רבים, אאודי עתידה להשיק בקרוב גרסאות PHEV (היברידי נטען) של רכבי הפנאי Q3 ולא פחות חשוב של Q8 בעל האופי הספורטיבי יותר והוצע עד לא מזמן רק בגרסת דיזל.

אאודי Q8 – לא רק שרירים! בקרוב גם עם מודעות סביבתית מוגברת. צילום: AUDI

מבחן דרכים אאודי Q3 החדש

אאודי לא ציינה אילו מערכות הנעה ספציפיות יקבלו שני הדגמים האלה אבל סביר כי הם יתבססו על פיתוח של מערכות PHEV קיימות. גרסה אחת עם מנוע 2.0ל' טורבו והאחרת V6 כפולת מגדשים. בשני המקרים למנועי הבנזין מצטרף מנוע חשמלי וסוללת ליתיום המותקנת על רצפת תא המטען. נתוני התפוקה המוכרים לנו מציינים עד 367 כ"ס לגרסת 2.0ל' ועד 456 כ"ס (עם פרצי כוח מוגבלים ל-70 קג"מ) למנוע 3.0ל' עם שישה צילינדרים. בשני המקרים ההנעה כפולה קבועה והורדת הכוח היא דרך תיבת הילוכים כפולת מצמדים עם 7 הילוכים (2.0ל') או אוטו' פלנטרית עם 8 הילוכים למנוע החזק יותר.

מערך הסוללות מורכב מ-104 תאים נפרדים של סוללות ליתיום מקוררות נוזל. הקיבולת היא 14.1 או 17.3 קוט"ש. זמן טעינה? כ-2.5 שעות משקע טעינה של 7.4 קו"ט. או כ-6.0 שעות משקע ביתי 16 אמפר. הטווח החשמלי יהיה כ-50 קילומטרים. השקת הגרסאות ההיברידיות-נטענות של אאודי Q3 ואאודי Q8 תהיה בשווקים העולמיים בחודשים הקרובים.

אאודי מרחיבה בקרוב את היצע ה-PHEV גם לדגמי Q3 ו-Q8. רכב הפנאי הקטן של אאודי יתחבר לשקע. צילום: AUDI

Check Also

אופל פרונטרה חוזר – גם כחשמלי

גם חשמלי וגם היברידי-קל. אופל פרונטרה חוזר ליצור אחרי כעשרים שנים והפעם בגלגול חיים שהוא מאד PC ומתאים לזמננו. הנעה כפולה אין. שקעי USB לרוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eighteen − 9 =