יום שלישי , 16 אפריל 2024
subaro xv ncap 5 star
subaro xv ncap 5 star

סובארו XV החדש – 5 כוכבי NCAP

תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP  מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק שנערכו במספר רכבי כביש שטח חדשים – כמו גם לטנדר הראשון של מרצדס- ה X  קלאס. הדגם הראשון שרוסק על ידי EURONCAP  הוא הקאיין החדש- שקיבל חמישה כוכבים במבחן הריסוק. לפי EURONCAP תא הנוסעים של הקאיין החדש נותר יציב בתאונה – אך חזה בובת הריסוק שישבה מאחור נפגע.

גם סיטרואן DS7 קרוסבק, רכב הכביש שטח הבכיר ביותר של מותג היוקרה הצרפתי קיבל ציון גבוה של חמישה כוכבים – אך מבין שני מבחני הריסוק הצידיים בהם השתף ה DS7, במבחן המדמה פגיעה צידית במהירות גבוהה, נרשמה פגיעה בחזה בובת הריסוק.

מרצדס X  קלאס, הטנדר הראשון של מרצדס (יש אומרים שיעלה אצלנו כ-400 אלף שקלים. העורך), קיבל גם הוא ציון מלא של חמישה כוכבים – אך עם זאת, ה"נוסעים" במושב האחורי של ה- X קלאס סבלו מפגיעות צליפת שוט עקב היעדר תמיכה מתאימה לראשי הבובות.

סובארו XV  החדש – שהשקתו בישראל צפויה להתרחש בעוד מספר שבועות קיבל גם הוא חמישה כוכבים במבחן הריסוק – אך עם זאת, ב EURONCAP  התגלה כי אזור האגן של בובת הריסוק שהושבה במושב האחורי נפגע- מאחר ובובת הריסוק החליקה אל מתחת לחגורה. גם ב.מ.וו X3 שהשתתפה במבחן הריסוק קיבלה חמישה כוכבים אך אזור החזה של בובת הריסוק האחורית נפגע במבחן הריסוק הצידי. כל הדגמים שהשתתפו במבחן הריסוק צוידו במערכות בטיחות סמי אוטונומיות, כלומר מערכות המסוגלות לבלום את הרכב בשעת חירום.

במבחן בלטה מכונית אחת שלא זכתה לציון המלא: סיטרואן E  מהארי החשמלית, רכב הפנאי הקטן והחשמלי של היצרנית הצרפתית, שקיבלה ציון נמוך של שלושה כוכבים מתוך חמישה, בין היתר לאחר שחלקים בלוח המחוונים פגעו בבובת הריסוק באזור הברכיים-ואילו במבחן הריסוק הצידי נרשמו פגיעות בבובות הריסוק באזור הצלעות.

Check Also

טויוטה 4Runner מהמם!

רכב שטח כהילכתו! טויוטה 4Runner כל חדש ולא מוותר במ"מ על יכולת השטח והקשיחות של קודמו. מוסיף לזה לא מעט "טק" חכם לשטח. בסתיו אצל הדילרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

10 − six =