יום שני , 20 מאי 2024
זה הייפר GT - שייהנה משירותיה של סוללת מצב מוצק בשנת המודל 2026. יגיע אלינו? צילום: HYPER

עוד רכב חשמלי סיני טוען לטווח של 1,000 ק"מ

רוני נאק

מותג הפרימיום החשמלי הסיני HYPER (כן כן…גם הוא פרימיום, חשמלי ומאד טכנולוגי) – מותג משנה מבית GAC AION שבעצמה היא תת מותג של  GAC Group – ובכן הייפר הודיעה כי השלימה את הפיתוח של סוללת מצב-מוצק אשר עתידה להיות משולבת בדגמיה כבר משנת 2026.

זה הייפר GT – כן עם דלתות המספריים סגורות. מכמ לייזר על הגג וברק בעיניים. יגיע אלינו? צילום: HYPER

 

• סקייוול במסלול ליסינג חדשני

לדברי החברה היא הצליחה להגיע לצפיפות אנרגטית של 400Wh ל-1 ק"ג של סוללה (קצת יותר מ-30% מסוללת ליתיום NMC וכמעט פי שתיים מסוללת LFP). צפיפות אנרגטית כזו תתן לרכב טווח נסיעה של "יותר מ-1,000 ק"מ".

להזכירכם, סוללות מצב-מוצק מאפשרות יציבות כימית טובה יותר ומכאן גם בטיחות משופרת, אורך חיים רב יותר וטעינה מהירה יותר מאשר סוללת ליתיום-יון בעלת אלקטרוליט נוזלי או ג'ל. אז מדוע לא כל המכוניות החשמליות כבר נהנות מסוללות כאלה? הסיבה העיקרית היא תהליך היצור קשה ועם אחוזי כשל גדולים, חומרי גלם יקרים ומכאן עלויות יצור גבוהות. לכן ההגיון לשתול סוללה כזו ברכב ממוצב "פרימיום" ולתלות על מראת הצד תג מחיר בהתאם.

זה הייפר GT – העיצוב הוא קצת מזה וקצת מזה. טענה למקדם גרר נמוך במיוחד. יגיע אלינו? צילום: HYPER

 

רק לפני כשבוע פרסמנו כי IM MOTORS – השייכת לקבוצת SAIC – חשפה גרסת יצור של סדאן גדולה עם סוללת מצב-מוצק וטווח העולה על 1,000 ק"מ. IM מצטרפת ל-NIO שמצאה את אמצע הדרך עם סוללה שהיא חצי-מצב-מוצק (כן יש גם כזה) וגם לה יש טווח, רשמי-סיני חשוב לציין, של כ-1,000 ק"מ.

האם "1,000 ק"מ" הפך לגביע הקדוש של יצרניות סין? האם זה מה שיעיר את הלקוחות המנומנמים שסף הרגישות שלהם לעוד "מותג פרימיום" סיני עלה לאיזור בלתי אפשרי?

 

Check Also

פורשה 911 מתחשמלת

אחרי 61 שנים של בוכנות לוהטות וטורבואים מיבבים - פורשה 911 מתחשמלת עם יחידת הנעה היברידית חדשה. פורשה מבטיחה שלא תאכזב - עוד רב מכר בהתהוות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eighteen − 2 =