יום ראשון , 14 יולי 2024
ללא מפתח - עם אצבע. יונדאי תשלב זיהוי טביעת אצבע לפתיחה, התנעה והתאמה אישית של כמה נהגים ביונדאי סנטה פה. צילום: HMC

יונדאי: במקום מפתח טביעת אצבע

רוני נאק

יונדאי הודיעה כי טכנולוגיית זיהוי טביעת האצבע אמינה מספיק כדי שתכנס ליצור סדרתי כבר ברבעון הראשון של 2019 כחלק מחבילת האיבזור של יונדאי סנטה פה החדשה. אם כי בינתיים הטכנולוגיה הזו תהיה – בשלב ראשון – מוגבלת רק לשוק הסיני (שבתכלס הוא הגדול בעולם).

ובכן בעלי יונדאי סנטה פה יוכלו לא רק לפתוח או לנעול את הרכב שלהם עם זיהוי של טביעת אצבע – אלא גם התנעת הרכב תהיה כזו. בנוסף המכונית תוכל לקבל כמה טביעות אצבע רשומות כמורשות לנהוג ברכב כשכל טביעת אצבע – ייחודית לבעליה כמו שכל מז"פניק מתחיל יאמר לכם – תשמש גם להתאמה אישית של הגדרות הרכב לנהג – מזיכרון המושבים, כיוון המראות דרך הטמפ' של בקרת האקלים, הגדרות מצבי הנהיגה וערוצי השמע והקישוריות.

יונדאי הם הראשונים לשלב זיהוי טביעת אצבע בחיישן מחוץ לרכב. כאן בנטלי מאבטחת תא אחסון פנימי בטכנולוגיה דומה. צילום: בנטלי
יונדאי הם הראשונים לשלב זיהוי טביעת אצבע בחיישן מחוץ לרכב. כאן בנטלי מאבטחת תא אחסון פנימי בטכנולוגיה דומה (וכולם יודעים שבנטלי הרבה יותר יקרה מיונדאי) צילום: בנטלי

החיישנים ימוקמו על ידיות הדלת החיצוניות ובמקום מתג ההתנעה. לפי יונדאי המערכת שלהם לא רק קוראת את טביעת האצבע אלא גם מודדת את רמת המוליכות שלה – כך היא יכולה להקשות על ניסיונות לזייף טביעות. בנוסף טוענת יונדאי כי למערכת יש אמינות של טעות אחת בכל 50,000 ניסיונות – שזה טוב יותר ממערכות keyless רבות שכבר בשוק.

בהתחשב בכך שרוב גניבות הרכב מתבצעות כשהגנב מרים את המפתחות מהבית – מי יהיה הראשון שיאבד אצבע בשביל הזמנת חלקים לשוק השחור. בכל מקרה יונדאי היא יצרנית הרכב הראשונה אשר בטוחה מספיק בחיישן הזה כדי למקמו מחוץ לרכב – חשוף למזג אוויר, לכלוך וסתם וונדליסטים. יהיה מעניין.

Check Also

טורקיה מחבקת את BYD

מהלך מסחרי או תמרון גיאופוליטי? שניהם גם יחד. BYD מקימה מפעל לרכבים חשמליים והיברידיים בטורקיה. ארדואן מתמוגג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

six + nineteen =