יום שלישי , 16 אפריל 2024
על בסיס הרנגלר 2 דלתות. קונספט קליפות התפוזים הוא מחווה לרנגלר הבסיסי והפתוח באדיבות קטלוג האביזרים של MOPAR. צילום: JEEP

מצעד הקונספטים השנתי של JEEP מחשמל מתמיד

רוני נאק

כמדי שנה (עם שיהוק בשנת הקורונה שעברה) מציגה JEEP שורה מרשימה של רכבי קונספט ברמת הבשלה כזו או אחרת. התצוגה מתקיימת בג'יפ ספארי השנתי במואב והיא הזדמנות נפלאה ליצרן לקבל משוב ממעריצי המותג. בנוסף לרכבי היצרן, משמש הספארי גם כמפגן כוח של חטיבת האביזרים MOPAR המציגה את יכולותיה עם רכבי תצוגה משלה.

רנגלר "מגנטו" מנוע חשמלי עם תפוקה של פנטסטאר, תיבת הילוכים ידנית ומצמד. פני העתיד לבוא? צילום: JEEP

בין כלי הרכב המעניינים יותר, נמצא את רנגלר "מגנטו" שהוא כפי שצפינו גרסה כל חשמלית של הרנגלר עם שילוב ייחודי של מנוע חשמלי לא סופר-חזק (יוצר כדי להיות תואם פנטסטאר בתפוקה) עם 285 כ"ס ו-37 קג"מ כאשר יוצא הדופן הוא תיבת הילוכים ידנית עם 6 הילוכים עם מצמד. בהחלט מעניין. לסוללה קיבולת של 70 קוט"ש והיא מפוצלת לארבע יחידות משנה. צמיגי 35 אינץ', הגבהה של 2 אינץ' ועוד אבזור מפנק וצבע ייחודי.

רסטומוד הנשען על עיצוב העבר עם מכאניקה של ההווה. הבסיס הוא ג'יפסטר משנת 68' ומתחת רוביקון 2.0ל' טורבו אוטומטי. צילום: JEEP

הג'יפסטר ביץ' הוא רסטומוד לדגם קלאסי מהעבר – ג'יפסטר. מה שהיה בין ה-4X4 לפנאי הראשונים שיוצרו בסוף שנות ה-60 היה הג'יפסטר לראשון המצויד בתיבת הילוכים אוטומטית. בשונה מה-CJ באותן שנים, היו לו דלתות של ממש, חלונות נגללים, חימום ואפילו גג. רכב התצוגה משלב חלקי ג'יפסטר מקוריים עם רכיבים מתקדמים מהרוביקון הנוכחי. על ההנעה מנוע 2.0ל' טורבו שעבר חיזוק לתפוקה של 340 כ"ס ו-50 קג"מ, תיבת הילוכים אוטו' עם 8 הילוכים, טרנספר עם LOW 4:1 וצמיגי 35. כי אפשר.

ג'יפ גלדיאטור רוביקון כמו שצריך להיות עם מנוע טורבו-דיזל, צמיגי 37 אינץ' וצבע בהתאמה אישית. צילום: JEEP

RED BARE הוא גלדיאטור רוביקון דיזל – רכב חזק הראוי למנוע דיזל עוצמתי. 3.0ל' V6 עם 260 כ"ס ו-60 קג"מ שעוברים לגלגלים הגדולים דרך תיבה אוטומטית עם 8 הילוכים, טרנספר מחוזק וסרני דנה 44 עם נעילות. ההשראה לעיצוב באה מגלדיאטורים פרטיים, של לקוחות ג'יפ, שעברו מסכת שיפורים והתאמה אישית. צבע בגוון אדום "כבאית" עם הדגשים בזהב, מכסה מנוע עם כונס מדגם "מוהאבי", חצאי דלתות וגג בד. גם הפנים עבר טיפול מקיף עם ריפודי עור בתפירה ידנית, דיפונים אדומים והתאמת גוונים למרכב.

אם בדרך נס תהיה במואב בזמן הקרוב אולי תזכו לראות את הקונספטים האלה מקרוב. צילום: JEEP

orang peelz או קליפות תפוזים הוא רנגלר קצר ומחווה לכיף הבסיסי של ג'יפ פתוח וקטן הנוסע במרחבי המדבר. תצוגה של אבזור חדש מ-MOPAR עם חצאי דלתות והסרה של הדפנות. יכולת השטח מגיעה ממתלי FOX והגבהה 2 אינץ', צמיגי 37 אינץ', כנפיים מורחבות ואפילו פקק ממותג לשסתומי הוונטילים. עוד תמצאו תפסים על מכסה המנוע, לוגו WILLYS ותאורת שבילים LED עוצמתית. פריט מעניין הוא שמשה קדמית מ"גורילה גלאס" חזקה במיוחד ועמידה בפני שריטות סדקים ונגיסות. על ההנעה, פנטאסטאר מוכר עם אוטו' 8 הילוכים. שזה די סבבה.

קונספט FAROUT – לצאת לשטח לצוד שטפונות. ולהישאר שם. צילום: JEEP

FAROUT הוא גלדיאטור למסעות עם אבזור מלא של MOPAR. על בסיס מנוע טורבו דיזל 3.0ל' חזק וחסכוני המסוגל לספק טווח של עד 680 קילומטרים. צמיגי 37 אינץ' והגבהה של 2 אינץ'. יחידת הדיור מאחור נפתחת כלפי מעלה ומסוגלת להלין עד 4 מטיילים אמיצים. בתוכו יש מקרר, תנור, תאי אחסנה רבים ושולחן אוכל לארוחת חג חגיגית. מן החוץ תמצאו פגוש, כננת 12,00 ליברות ועוד נגיעות סטייל – לחלומות על המקומות הרחוקים.

Check Also

נתפס: יונדאי איוניק 6 N

מעל 600 כ"ס, צלחות בלימה 400 מ"מ, מפשקי גלגלים רחבים יותר - יונדאי איוניק 6 N - נתפס בניסויים דינאמיים על מסלול הנורבורגרינג שליד מרכז הפיתוח של יונדאי אירופה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

one × 2 =