יום שישי , 27 מאי 2022
ראשי » חדשות » שובה של המלכה
האשה היחידה שאי פעם זכתה בראלי דקאר מצטרפת לליגת מירוצי שטח חשמלית. צילום:extreme.e

שובה של המלכה


רוני נאק

יוטה קליינשמידט תנהג ב- ABT CUPRA XE בליגת מירוצי האקסטרים E לרכבי שטח חשמליים. הזוכה הראשונה, ועד כה, האשה היחידה בראלי דקאר, תחלוק את תא הטייס עם מתיאס אקסטרום השוודי. יוטה נכנסת לפעילות באופן מידי ותשתתף בשלושת המרוצים הנותרים של עונת המירוצים. "אני ממש מצפה לאתגר החדש הזה, להכנה עם צוות ABT וכמובן לעבוד עם מתיאס", אמרה יוטה.

יוטה קליינשמיט. נסעה רוורס בשטח יותר ממה שרובנו נסענו קדימה. צילום: extreme.e

קליינשמידט, שזכתה בראלי הדקאר בשנת 2001 (על מיצובישי פאג'רו אבולושן), מקבלת את הגה ה- e-CUPRA ABT XE מקלאודיה הרטגן. "ביצועים מובילים באירועי שטח כמו Extreme E דורשים הכנה אינטנסיבית, כולל בדיקות והשתתפות בראלי. המחויבות הגבוהה הזו לצערי אינה תואמת כרגע את עבודתי המקצועית ב-ב.מ.וו, אותה אני חיה באותה תשוקה ", אומרת הורטגן.

ניצחון מתוק בראלי דקאר 2001 עם פאג'רו איבו. צילום: מהאתר של jutta k

המכוניות באליפות Extreme.E כולן חשמליות וזהות. לרכב קוראים Odyssy21 והוא בנוי משלדת צינורות, מתלים ארוכי מהלך של כמעט 40 ס"מ, מרכב קל משקל מחומרים מרוכבים (שניתן למיתוג בהתאם לנותני החסות). ההנעה היא כפולה בעזרת שני מנועים חשמליים בעלי תפוקה משותפת של 550 כ"ס (עם פרץ קצר של עד 630 כ"ס) ואלו מוזנים מסוללה בעלת קיבולת של 54 קוט"ש. משקל עצמי של 1780 ק"ג בלבד מתורגמים ל-4.5 שניות ל-100 קמ"ש ויכולת לטפס בשיפועי דיונות של עד 45 מעלות (או 100% אם בא לכם).

קופרה חשמלית. התלבושת הממותגת CUPRA של רכב המירוץ. צילום: extreme.e

צפו גם בזה

אל העיר האבודה שבמדבר

בין הרים לדיונות, נמצאים שרידים מרהיבים של עיר עצומה, אתר מורשת עולמית מרהיב ושיעור מרתק של חיים במדבר וסובלנות דתית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.