יום חמישי , 20 ינואר 2022
ראשי » חדשות » מנועים בשווי מיליוני דולרים נגנבו מלנד רובר
שוד מנועים גדול במפעל לנד רובר בסוליהול. צילום: לנד רובר
שוד מנועים גדול במפעל לנד רובר בסוליהול. צילום: לנד רובר

מנועים בשווי מיליוני דולרים נגנבו מלנד רובר


תומר הדר

מי לעזאזל ירצה לגנוב מנועים בשווי מיליוני יורו ממפעלי לנד רובר? בעלי רכבים מתוסכלים? אולי מישהו שרוצה להכניס מנוע מוגדש של ריינג' רובר לתוך דיפנדר? אנחנו לא יודעים וגם נשבעים שאין לנו שום מושג, ושבאופן אישי לו הינו נכנסים למפעלי לנד רובר, הינו נכנסים דווקא לסדנת השחזור אבל הסיפור הזה אמיתי לחלוטין: מוקדם יותר השבוע, משאית גנובה שאוכלסה בכנופיית גנבים הצליחה להיכנס אל תוך מפעלי יגואר לנד רובר שבמידלנדס ולצאת כשבקרביה מנועים שלמים (!!!) בשווי משוער של כ-4.5 מיליון דולר. דובר יגואר ציין ש:"אנו מאשרים שאנו עובדים בצמוד משטרה כדי לאתר את המקור לגניבת המנועים במפעלינו בסוליהול".

אולי תמצאו כמה כאלו אצל סוחרי חלקי החילוף הגנובים...מנוע 5.0ל' מוגדש עם 570 כ"ס. במחיר מציאה. צילום: יגואר
אולי תמצאו כמה כאלו אצל סוחרי חלקי החילוף הגנובים…מנוע 5.0ל' מוגדש עם 570 כ"ס. במחיר מציאה. צילום: יגואר

אחד הדברים המוזרים בפרשה הוא שלא מדובר בפעם הראשונה: לפני כשנה התרחשה ביגואר לנד רובר גניבה דומה, שלא דווחה בתקשורת. בפועל, הגנבים לא היו צריכים אפילו להרים שייבה אחת: המשאית פשוט התחברה לנגרר שעמד בשטח המפעל, שהיה עמוס במנועים, ויצאה החוצה באין מפריע. יעדה של המשאית היה ככל הנראה קובנטרי, לשעבר ביתה של יגואר, שנרכשה כמובן על ידי JLR-חברת האם של לנד רובר. אגב, אם תשמעו משהו, המשטרה הבריטית ויגואר מציעות פרס, שגובהו טרם פורט. תכל'ס, הינו מסתפקים בשעון קטן לנו זה בהחלט מספיק.

צפו גם בזה

החל ב-1.3 מיליון שקלים. ריינג' רובר בישראל

שלוש מערכות הנעה, שני בסיסי גלגלים וארבעה רמות אבזור - דור כל חדש של ריינג' רובר מציב רמות חדשות של תחכום ועידון. היגוי אחורי, ואופציה לריפוד טבעוני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *