יום חמישי , 7 יולי 2022
ראשי » חדשות » מרצדס נפרדת מתיבות הילוכים ידניות
למה היא כועסת? מרצדס מחסלת את תיבות ההילוכים הידניות. צילום: מרצדס Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ (2019);Fuel consumption combined: 8.3-8.1 l/100 km; Combined CO2 emissions: 189-186 g/km*

מרצדס נפרדת מתיבות הילוכים ידניות

רוני נאק

מרצדס בנץ, הידועה גם כ"בנץ", תוציא בהדרגה מיצור סדרתי תיבות הילוכים ידנית כבר בשנה הבאה. הלא היא שנת 2023. דובר היצרנית אמר כי המעבר הגורף לתיבות הילוכים אוטומטיות בלבד יהיה תלוי דגם ובהתאם לקצב שבו יתחדשו הדגמים.

Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II, גזור ושמור. כזה גדול לעולם לא יחזור. צילום: מרצדס

"המעבר להנעה חשמלית מביא עימו דרישה גוברת בקרב לקוחותינו לדגמים חשמליים, סוללות וגם דגמי כלאיים חשמליים" אמר הדובר. לפיכך הבנץ "בהדרגה כבר לא תציע תיבות הילוכים ידניות".

Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II, קוקפיט של אגדה. מאהבת קשוחה ובוגדנית שאוהבת חזק ובועטת כמו פרד. צילום: מרצדס

בקו המוצרים הנוכחי של "הבנץ" משווקים שלושה דגמים בלבד עם תיבות הילוכים ידניות: A קלאס, B קלאס וגם CLA (שלא צריך להצמיד לשמה את המילה "קלאס"). החיסול של תיבות ההילוכים יתרחש כאמור במהלך שנת 2023 וזה רמז שכל שלושת הדגמים הנ"ל צפויים לעבור ריוויזיה, חידוש וגם שדרוג בשנה הזו. אבל דובר החברה לא רצה לומר מתי ב ד י ו ק ב-2023 זה יקרה מחשש שהמתחרים של ה"בנץ" יפיקו מכך תועלת מסחרית. המידע המסעיר הנל התפרסם היום (יום רביעי ה-25 למאי 2022) בשני עיתוני מרכזיים בשטוטגארט שבה שוכן המטה ההיסטוריה של בנץ.

הכירו מרצדס-AMG החשמלית EQE. אצלנו בקרוב בגרסת לא AMG ומחיר של כ-600 אלף שקל. צילום: הבנץ
Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

צפו גם בזה

מבחן דרכים סוזוקי S-Cross

עדכון עמוק, על פני השטח, לרכב הפנאי מסוזוקי מתווסף ליחידת הנעה מוכרת, חבילת בטיחות אקטיבית ושומר על הטעם המוכר של המוצר והמחיר? סוזוקי S-CROSS מתעדכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.