יום שני , 23 מאי 2022
ראשי » חדשות » מרצדס G קלאס בשלל טעמים – וסוסים

מרצדס G קלאס בשלל טעמים – וסוסים

אחד ה-אייקונים בשטח השטח האירופי, מרצדס G קלאס, כבר נמצא בשלהי כהונתו. ובכל זאת, תערוכת ז'נבה 2013 היתה במה מופלאה עבור סדנאות שיפורים אירופיות כדי לייצר מחווה אחר מחווה לרכב השטח האוסטרו-גרמני. חלק מהמחוות מוגזמות, חלקן מגוחכות, מופרכות, יקרות. יש יאמרו – כולן גם וגם. שישתעשעו הסדנאות ושישתעשעו עשירי אירופה, אמריקה ונסיכויות המפרץ. אנחנו, בכל מקרה, נהנים להסתכל ולפנטז.

MANSORY SPERANZA - רק 700 סוסים ועבודת מרכב מקיפה לגרסה הקצרה-פתוחה של מרצדס G וואגן. צילום: מנסורי

 

מנסורי ספראנזה Mansory Speranza. הספק: 700 כ"ס

 אולי גרסת מרצדס G קלאס המתאימה ביותר שראינו מעודנו לגן ילדים, מנסורי ספראנזה לוקח את הגרסה הקצרה, מעתיר עליה חצאיות וקישוטים, ואז מגיע אל תא הנוסעים והופך את סביבת הנוסעים הצוהלים באינספור צבעים וגימורים, פסים, עיגולים, כוורות ומסגרות בצבעי כתום ואדום. אכן. מתחת לפני מכסה המנוע המשופץ נמצאת גרסה משודרגת של מנוע ה-V8 מבית מרצדס, שמייצר לא פחות מ-700 כ"ס.

Hamann Spyridon. טעם טוב זה מילה גסה. 702 סוסים, שחור מאט וזהב מבריק. פיכחסה? לא בטוח. צילום: האמאן

האמאן ספייריידון Hamann Spyridon.  הספק: 702 כ"ס

 יופי, באמת יופי. עברתם את מנסורי בשני כ"ס בדיוק. כל הכבוד. מול מנסורי ספראנזה הססגוני, האמאן ספייריידון נראה כאילו עוד רגע ייצא ממנו אוליגרך רוסי רציני להחריד. הצבע השחור על הגוף, הגריל, הגלגלים, מעוטר בעיטורי זהב בוהקים וזה כולל את חישוקי הגלגלים ואת מראות הצד, למשל. הפגושים הנמוכים וגלגלי הכביש רומזים שגרסת האמאן ספייריידון של מרצדס G קלאס תיועד לרחובות (האחוריים?) של רוסיה, ולא לשטחים הטרשיים של ערבותיה.

ART Streetline. רוצה לשמור על פרופיל נמוך במפגש של דונים? אה...לא בטוח שזה הכלי בשבילך. צילום: ART

ארט G סטריטליין (A.R.T G Streetline).  הספק: 749 כ"ס

 אצל ארט G סטריטליין לא נראה הזהב של האמאן אלא ניקל (והרבה), אבל מי שיכניס לסדנא הזו את ה-G63 או ה-G65 שלו, יזכה לשדרוג כוח ויעילות פליטה שיביאו אותו רחוק עוד יותר מאשר אצל האמאן (במקרה של ה-G65, לפחות, עם 749 כ"ס), אבל כמו במקרה של האמאן, גם ארט G סטריטליין, עם גלגלי ה-22 אינץ' ועם הקישוטים הפגיעים, עיקר העניין הוא הרבה שואו ופחות יכולת שטח אמיתית.

Brabus 800. מי שמנחש מה ההספק של היצירה הזו - יקבל אות יקיר אתר שטח. צילום: בראבוס

בראבוס 800 (Brabus 800).  הספק: 800 כ"ס

 רגע, כמה כוח יש לו? הגוזמה הזאת, על 800 סוסיה, מגיעה מסדנא שהיא כמעט סדנת הבית של מרצדס (אחרי AMG כמובן). לצד שימוש בסיבי פחמן והידור נרחב בתא הנוסעים, מנוע ה-V12 ביטורבו של ה-G65 עובר במרתף העינויים של בראבוס ותחת המנורה המתנדנדת משתכנע למסור 800 כ"ס לגלגלים המחוטבים.

mansory gronos. צהוב וחינני - אף אחד לא יצחק יותר על מכוניות צהובות אחרי המפגש עם ה-G הזה. צילום: מנסורי

מנסורי גרונוס (Mansory Gronos).  הספק: 840 כ"ס

 אתם קוראים נכון. סדנת מנסורי לא הסתפקה ב-G קלאס לגן הילדים והחליטה לטלטל את אגזוזי אייקון השטח ואת העוברים ושבים בגרסת 840 כ"ס. כמו ספראנזה, גם מנסורי גרונוס מקושקשת משהו, עם צביעה צהובה בוהקת, נורות LED מסביב ותא נוסעים שבתוכו משתרעים לוחות דמויי שחמט ונגיעות צבע צהוב-כתום. ובכל זאת, עוצמת המנוע, שלקוחה מעולם מכוניות ההיפר-על, מבהירה שהקוביה הצהובה הזו, שגם נראית פחות פגיעה בשטח מהגרסאות האחרות (אבל כדאי יהיה להחליף את הגלגלים), איננה משחק ילדים בכלל.

Mansory Gronos. ויש גם צילום פנים שמראה כי הצהוב פשה גם בתא הנהג העשוי בקפידה. צילום: מנסורי

צפו גם בזה

הכירו את DS3 החשמלית

פרימיום אמיתי עם מורשת של עיצוב וחדשנות ועכשיו גם עם הנעה חשמלית וזמינות מיידית. DS3 החשמלית מציעה פתרון ייחודי לקרוסאובר עירוני מעוצב, סופר איכותי וכמובן חשמלי

One comment

  1. שלום טנק גרמניה תוצרת
    חמורה תיקונים חלקים כבדות מחירויות
    כבד ג׳יפ !?! מי כוכבים זמרים לא קונים רק פרסום זה?!
    אנגליה ג׳יפ אלומניום ? מנוע ראש מים בתוך בעיות ?! אני מכונאי 20 שנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.