שבת , 2 יולי 2022
ראשי » חדשות » MG ZS חשמלית – מבטיחה להפתיע
MG ZS חשמלית הגיעה להתקינה בישראל. המחיר עוד לא ידוע. צילום: יח"צ
MG ZS חשמלית הגיעה להתקינה בישראל. המחיר עוד לא ידוע. צילום: יח"צ

MG ZS חשמלית – מבטיחה להפתיע

רוני נאק

מלוביסנקי – יבואנית MG ומותגי PSA  – נמסר אמש כי לישראל הגיעו כמה יחידות של הגרסה הכל-חשמלית של רכב הפנאי ZS מתוצרת MG הסינית. היחידות הראשונות שהגיעו מיועדות לצרכי תקינה. ידיעה שמגיעה אלינו בשוליה של תערוכת הרכב של פרקפורט בה למעט מותג אופל, אין נוכחות כלל של PSA. אז כדי שלא לפספס את מחזור החדשות הזה הנה מה שיש לנו לספר לכם על ה-ZS החשמלית. היא תהיה הרכב החשמלי הראשון שישווק על ידי לובינסקי – לצד הכלים התפעוליים שכבר בשוק. 

את ה-ZS אתם כבר מכירים אבל את מערכת ההנעה החשמלית שלה לא. אז הנה: מנוע יחיד עם 143 כ"ס ו-35.62 קג"מ – ההנעה קדמית בלבד. המנוע מוזן מסוללת ליתיום בקיבולת של 45.6 קוו"ש אשר מסוגלת לספק טווח של 263 קילומטרים (WLTP). הביצועים עומדים על 8.2 שניות ל-100 קמ"ש לא מעט בזכות משקל עצמי נמוך יחסית של 1538 ק"ג. למערכת יכולת להתמודד עם טעינה מהירה – מעמדת טעינה לרכב חשמלי – עם כ-30 דקות ל-80 אחוזים מהקיבולת. טעינה משקע AC ביתי תארך כ-7 שעות – כך לשון ההודעה.

MG ZS חשמלית הגיעה להתקינה בישראל. המחיר עוד לא ידוע. צילום: יח"צ
MG ZS חשמלית הגיעה להתקינה בישראל. המחיר עוד לא ידוע. צילום: יח"צ

עוד מעניינת חבילת הבטיחות האקטיבית – דרגה 7 אצלנו – הכוללת: בלימה אוטונומית, מניעה אקטיבית לסטייה מנתיב הנסיעה, שמירת מרכז נתיב, בקרת שיוט אדפטיבית עם פונקציית זחילה בפקקים, התרעה על תנועה חוצה מאחור, ניטור שטחים מתים, זיהוי הולכי רגל, זיהוי תמרורי תנועה ומערכת ניטור מרחק מלפנים. זאת בנוסף ל-6 כריות אוויר, בקרות יציבות ואחיזה, עוגני איזופיקס לעיגון מושבי ילדים, סיוע לזינוק בעליה ועוד (המע: הגרסה הזו טרם נבחנה במבחני ריסוק – גרסת הבנזין קבלה 3 כוכבי בטיחות ב-2017).

דני שביט מנכ"ל קבו' לובינסקי יבואנית MG
דני שביט מנכ"ל קבו' לובינסקי יבואנית MG

דני שביט, מנכ"ל קבוצת לובינסקי: "אנו גאים להוביל את מהפכת הרכב החשמלי בישראל ולהציג את הדגם הראשון שיוצע בהתאמה מלאה למרכז השוק הישראלי, כבר מסוף שנת 2019. ב-24 בספטמבר 2008, נחתם הסכם יבוא MG לישראל במעמד ראש עיריית שנגחאי, מנכ"ל חברת SAIC ודורי מנור יו"ר קבוצת לובינסקי. מאז ועד היום קבוצת לובינסקי הניחה את היסודות למועד השקת רכב חשמלי מוביל מבית MG בישראל".

צפו גם בזה

VW שמה עין על החשמל היקר

קבוצת VW תחזיר לחיים את השם SCOUT כמותג פרימיום עם ליין של טנדרים ורכבי פנאי גדולים. המיקוד הוא בשוק האמריקאי ובמותגי הפרימיום עתירי התזרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.