יום ראשון , 20 יוני 2021
ראשי » חדשות » מבחני בטיחות חדשים: EURONCAP מעניק ציונים גבוהים לסיאט, מרצדס והונדה
מרצדס G קלאס החדש מקבל 5 כוכבי בטיחות - גם בזכות מערכות הבטיחות האקטיביות. צילום: NCAP
מרצדס G קלאס החדש מקבל 5 כוכבי בטיחות - גם בזכות מערכות הבטיחות האקטיביות. צילום: NCAP

מבחני בטיחות חדשים: EURONCAP מעניק ציונים גבוהים לסיאט, מרצדס והונדה

תומר הדר

סיאט טראקו, מרצדס G קלאס והונדה CRV החדש זוכים כולם לציונים מצוינים במבחן הריסוק העדכני שמפרסם ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP. בהתאם למדיניות הארגון – הציונים במבחני הריסוק בשנת 2019 כבר אינם מסתמכים רק על מידת חוזקו של תא הנוסעים – אלא גם על מידת יעילותן של מערכות הבטיחות השונות המותקנות ברכב, כאשר הדגש מושם כמובן על מערכות בטיחות אקטיביות.

כאמור,הרכב הראשון שנבחן על ידי EURONCAP משווק בישראל זה מספר חודשים – מדובר במרצדס G קלאס, רכב הכביש שטח הבכיר של היצרנית הגרמנית. על פי EURONCAP, מרצדס G קלאס זכה לציון גבוה של חמישה כוכבים מתוך חמישה. מניתוח תוצאות המבחן שעבר המרצדס עולה כי אחת הסיבות העיקריות לציון הגבוה שקיבל המרצדס נובעת ישירות מהימצאן של מערכות בטיחות אקטיביות, כולל מערכת AEB המסוגלת לבלום את המרצדס הכבד יותר מהר מנהג אנושי במקרה חירום. 

 לצד המרצדס נבחן הונדה CRV החדש, שקיבל גם הוא ציון גבוה של חמישה כוכבים. לפי ממצאי הארגון, תא הנוסעים של ההונדה עמד היטב בעומסים שהופעלו עליו במספר תרחישים שדימו תאונת דרכים – ורק במבחן ריסוק המדמה תאונה חמורה בצד הרכב נרשמה פגיעה בבובות הריסוק.

הרכב השלישי שנבחן על ידי הארגון, סיאט טראקו, זכה גם הוא לציון גבוה של חמישה כוכבים במבחן  הודות לתא נוסעים שנותר יציב למרות הפגיעה במרכב.

 

 

צפו גם בזה

מבחן דרכים אופל גרנדלנד X פלאג-אין

עוצמה, טווח וחסכון חשמליים בתוך חבילה תכליתית נטולת שטיקים אבל מלאה בטריקים נפלאים. אופל גרנדלנד X היברידי נטען חזק ומאובזר ובעיקר מאד נוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *