יום שני , 25 מאי 2020
ראשי » חדשות » זו ג'טה, אבל בסינית
הנה פולקסווגן ג'טה. רכב פנאי עממי לשוק הסיני - האם ימצא דרכו גם אלינו? כנראה שלא. צילום:VWהנה פולקסווגן ג'טה. רכב פנאי עממי לשוק הסיני - האם ימצא דרכו גם אלינו? כנראה שלא. צילום:VW
הנה פולקסווגן ג'טה. רכב פנאי עממי לשוק הסיני - האם ימצא דרכו גם אלינו? כנראה שלא. צילום:VW

זו ג'טה, אבל בסינית

תומר הדר

פולקסווגן חושפת את ג'טה החדשה והיא רכב כביש שטח. טוב, זה מדויק אבל רק חלקית. למעשה, פולקסווגן חושפת באופן רשמי מותג רכב חדש שמיועד ללקוחות בסין. המותג נקרא ג'טה, שם שמן הסתם מוכר למי שמחזיק במכונית פולקסווגן. מדוע לפולקסווגן לחשוף מותג חדש לסין? התשובה במספרים: . על פי נתונים רשמיים של פולקסווגן, בשנה שעברה נמסרו בסין 3.11 מיליון מכוניות (עליה של מעל שני אחוזים ביחס לשנת 2017) מה שהופך את סין לצרכנית של מעל חצי מקיבולת היצור של פולקסווגן.

המותג ג'טה יכלול שתי מכוניות: משפחתית ורכב כביש שטח, שלא נדרש יותר מדי דימיון כדי לחבר בינו ובין אי אלו דגמים וותיקים של סיאט, סקודה ופולקסווגן. מידע על מנועים ותיבות הילוכים עדיין אין, אבל שוב, כמו בדאצ'יה שעושה יופי של עבודה עם רכיבים של דגמי עבר של רנו, כך ניתן לשער שהטכנולוגיות היותר וותיקות של פולקסווגן ימצאו דרך אל מתחת למכסה המנוע של הקרוס אובר החדש של ג'טה.

כצפוי, פולקסווגן מצהירה כי המכוניות שייוצרו תחת המותג "ג'טה" ייועדו ללקוחות צעירים החיים בערים וישווקו באמצעות כ-200 סוכנים שפזורים בסין. מה הסיכוי לראות את הכביש שטח של ג'טה מחוץ לסין? טכנית, לא היינו בונים על זה.

צפו גם בזה

קיה היברידית

קיה נירו PHEV מעודכן – החל ב-149,990 שקלים

הכנה לחשמלי - גרסת פלאג-אין הייבריד של רב המכר קיה נירו חוזרת עם עדכונים ומחיר משופר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × 2 =