יום ראשון , 22 מאי 2022
ראשי » מגזין » צ'ק ליסט לפני קבלת רכב חדש
מקבלים מכונית חדשה בינואר? רשימת בדיקות החובה שאתם מוכרחים לעשות לפני שתסכימו לחתום על המכונית. צילום: GM

צ'ק ליסט לפני קבלת רכב חדש


רוני נאק

בהחלט מרגש, גם אם זו אינה המכונית החדשה הראשונה שאתם קונים, מאד מרגש אם החלטתם בפעם הראשונה למשוך בהדק (כי מגיע לכם) ולהתחדש ברכב חדש מהניילונים. רובנו, מתקשים להישאר קרירים ותכליתיים בימים כאלה עמוסי רגשות ויותר מזה עמוסי מידע. המכוניות החדשות של הדור האחרון הן מוצרים טכנולוגיים מאד עם מערכות מולטימדיה מורכבות, ממשקים שונים לניידים, חבילות של בטיחות אקטיבית וסיוע לנהג וכל זה בנוסף לעוד עשרות אם לא מאות פיצ'רים שונים ומשונים שצריך לדעת את כולם. איפה נמצאת המטריה הנסתרת, האם הפנס שבדיפון תא המטען נטען ונשלף, לכמה כיוונים יודע מושב הנהג לזוז ומה הפרוצדורה לחבר את הרכב לטעינה.

מקבלים מכונית חדשה בינואר? הרבה דברים עשויים לעבור על הבונבוניירה לפני שתגיע אליכם. צילום: GM

זה כמובן רק חלק מהעניין. מעל לזה נפרשת מטריית ההכנה למסירה של היבואנית, האם זה נעשה נכון וחשוב מזה האם אין נזקים. נזקים יכולים להגרם בהובלה, במעברים מהנמל למגרשי הערובה, מעברים שבהם נוהגים ממש במכונית, מעלים ומורידים ממובילים המתנודדת לה בסופות חול בכביש הערבה. האם המכונית שלכם בילתה המון זמן בחניה לפני שהיא נמסרת לכם (פחות בעיה בימינו) ומתי היא בכלל יוצרה? האם תוקנו כל מיני נזקים ולא מספרים לכם על זה? ועוד ועוד…זהו יום חג לבעלי OCD והמלצתנו היא כי בימים כאלה תתעלו את ה-OCD הקטן שבכם כדי לעבור בקפידה על כל פרט קטן ככל שיהיה.

מקבלים מכונית חדשה בינואר? זכרו שאין חובת דיווח ללקוח על נזקים קטנים אם תוקנו. צילום: GM

הנציג או הנציגה הנחמדה שימסרו לכם את המכונית, מאד עמוסים באותו יום – ברמה שבאמת אין לתאר. אל תתנו ללחץ שלהם למסור את המכונית הבאה לגרום לכם לוותר על בדיקה קפדנית. כי אחר-כך, אחרי שכבר תחתמו על הנייר ותצאו בנסיעה מהדלת – תוכלו פעמים רבות לדבר ללמפה.

להורדת הצ'ק ליסט

תתעדו הכל. צלמו בטלפון כל שלב מהמסירה. כך תוכלו לחזור על הסברים שפספסתם או לתעד פגמים ונזקים ברכב אם יתגלו. אבל חשוב מכל – אל תסכימו לקבל את המכונית בלילה (אפילו אם מאסק בעצמו יורד מאסגארד כדי למסור את המפתח). אוקיי? מבטיחים?

צפו גם בזה

טסלה סייברטראק. מת?

טסלה עוצרת הזמנות. אחרי דחיות חוזרות ונשנות טסלה מפסיקה לקחת הזמנות חדשות בשוק האירופאי, בריטניה ואוסטרליה. אלפי מזמינים מבקשים את המקדמות בחזרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.