יום שני , 6 אפריל 2020
ראשי » חדשות » מחירי הנפט צונחים
האם מכוניות חשמליות יהיו פחות אטרקטיביות ככל שמחירי הנפט ימשיכו לרדת? צילום: קיה

מחירי הנפט צונחים

רוני נאק

מחירי הנפט הגולמי תחת לחץ בעקבות היום הקשה ביותר שהיה לסחורה מזה חודשים רבים. הנפט הגולמי איבד ביום שלישי, ה-13 לחודש, יותר מ-7% מערכו עם 55.8 דולרים ב-WTI (הייחוס בארה"ב) ו-65.8 דולרים ברנט גולמי (ייחוס בינ"ל). אם המחירים ימשיכו לצנוח גם היום הם יסגרו רצף של שבועיים של ירידות שלא היה עוד כמוהו.

טבלה המראה את המורד התלול של מחיר הנפט מאז השיא באוקטובר. צילום: MBI
טבלה המראה את המורד התלול של מחיר הנפט מאז השיא באוקטובר. צילום: MBI

גם מאחרי זה עומד ציוץ של נשיא ארה"ב טראמפ שביקש מערב הסעודית שלא לצמצם את תפוקת הנפט. בתגובה להודעה של שר הנפט הסעודי על הכוונה לצמצם כחצי מיליון חביות ליום. מחיר הנפט ירד בכ-20% ממחירי הגבוה ביותר בחודש אוקטובר, בעיקר בשל חשש מהצטברות מלאים גדולה. אנליסטים צופים כי יש סיכוי יותר מסביר שהירידות ימשיכו לשיעורים של מתחת ל-50 דולרים WTI ו-60 דולרים ברנט.

זה אומר הרבה מעבר להורדת מחירים עבורנו במשאבה – אלא מכניס להפסד את תעשיית הנפט במפרץ הפרסי, כולל מחליש עוד יותר את אירן ומדינות נוספות כמו ניגרים ורוסיה. ארה"ב היא יצרנית הנפט הגדולה ביותר כרגע כשעיקר ההפקה נעשית מפצלי שמן בעלות של 25$ לחבית.

יש לזה השלכות לגבי האטקרטיביות בטווח הקרוב של מכוניות היברידיות וחשמליות אשר מידת האטרקטיביות שלהן מושפעת מאד מהמחיר שאנו משלמים על ליטר בנזין.

צפו גם בזה

מסחרית אוטונומית אמאזון

כך קורונה הרגה את המכונית האוטונומית

משבר כלכלי שלא היה כמוהו ותיאורית קונספירציה שנשמעת משכנעת - המכונית האוטונומית מתה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eighteen − seven =