שבת , 6 מרץ 2021
ראשי » חדשות » פלסן מרחיבה את ההיצע
פלסן קרקל עם הגה ימני - לשוק ההודי, דרום אפריקה ואוקיאניה. צילום: פלסן
פלסן קרקל עם הגה ימני - לשוק ההודי, דרום אפריקה ואוקיאניה. צילום: פלסן

פלסן מרחיבה את ההיצע

תומר הדר

למי שטען שבישראל אין תעשיית רכב, הנה חדשות: פלסן, מיצרניות הרכב הבולטות בישראל מציגה דגם חדש: הסנדקאט.

הסנדקאט, כלומר "חתול חול" הוא למעשה פתוח של הקרקל המוכר של פלסן, אשר מיועד לשימוש צבאות וכוחות שיטור ברחבי העולם ומגיע, בין היתר, עם הגה ימני. הסנדקאט עצמו יוצג על ידי פלסן לראשונה בגרסה בעלת הגה ימני בתערוכת מיליפול הקרובה.
הסנדקאט החדש בעל ההגה הימני – ופונה לשווקים המשמעותיים של דרום אפריקה, הודו, אוסטרליה ודרום מזרח אסיה – שם עדיין נצמדים לצד שמאל של האספלט.

יצויד לראשונה במערכת לפיזור הפגנות, שבפלסן מכנים SCAT המיועדת, לפי פלסן ל"בטיפול בהפרעות סדר באופן ממוקד תוך כדי מזעור האפשרות לפגיעה באזרחים תמימים ועוברי אורח". המערכת אשר מותקנת על גבי גג הרכב מצוידת במצלמה ייעודית בעלת יכולת צילום ביום ובלילה תוך כדי ניתוח ממוחשב של גורמים מאיימים בתוך המון מתפרע ונשלטת מתוך הרכב מבלי לסכן את המפעיל או את אנשי הצוות. בנוסף, מצוידת המערכת בפנס סנוור רב עוצמה המשתק למספר שניות את המטרה, בתותח רעש המאפשר הפעלת גלי קול בתדירות גבוהה מול ההמון ובמערכת לפיזור גז מדמיע לטווחים קרובים.

הסנדקאט עצמו, כך יבחינו חדי עין די בקלות, מבוסס על מכלולי פורד, במקרה זה שלדת ה F550  ומצויד במנוע טורבו דיזל המפיק 300 כוחות סוס- מה שמבטיח זמינות חלפים גבוהה ברחבי העולם.

צפו גם בזה

מבחן דרכים יונדאי פאליסייד

הדגם הגדול והיקר ביותר של יונדאי הגיע אלינו. עדיין מנסים להבין מה עבר עלינו. מבחן דרכים יונדאי פליסייד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *