יום ראשון , 22 מאי 2022
ראשי » מגזין » כל מה שצריך לדעת על סובארו Evoltis
סובארו Evoltis החל ב-299,000 שקלים. יכול לגרור עד 2,270 ק"ג. צילום: סובארו

כל מה שצריך לדעת על סובארו Evoltis

מכירים את זה שהילד הבכור שלכם חושש שיאבד את אהבת הוריו כשנולד לו אח קטן? ובכן הפעם נולד לסובארו אח גדול. וכמו שעם הילדים האהבה פשוט גדולה יותר, גם עם ה- Evoltis היא מקבלת ממימדים נרחבים יותר. בהרבה מובנים חדשים.

 

שורשים איתנים

סובארו עשתה לעצמה שם בזכות אמינות ועמידות בתנאים הקשים ביותר. זו הסיבה שרבים במדינות קרות במיוחד או במקומות שבהן תשתית הכבישים רעועה, בוחרים בסובארו. עשרות שנים של פיתוח יצרו את מערכת ההנעה הכפולה היעילה והאמינה ביותר שיש. כזו שמשרתת את הנוסעים ברכב בכל רגע ובכל תנאי הדרך, מספקת רמת בטיחות שאין לאף אחד אחר.

סובארו Evoltis החל ב-299,000 שקלים. טורבו 2.4ל' שמזיז אותה בקלילות. צילום: סובארו

בניגוד למערכות ההנעה הכפולות שתמצאו במרבית רכבי הפנאי של המתחרים, לסובארו יש מערכת 4X4 אמיתית בה כל ארבעת הגלגלים מקבלים יחדיו, כל העת, כוח מהמנוע. זה אפשרי בזכות שימוש בשלושה דיפרנציאלים ומערכות חלוקת מומנט חכמות אשר מסוגלת להזיז את הרכב לפנים אפילו אם רק לגלגל יחיד יש אחיזה. בעוד שאצל התחרות ההנעה הכפולה מתנתקת מעצמה, כשעוברים מהירות מסוימת, כנהג סובארו אתה תהנה מהבטיחות של ההנעה הכפולה בכל טווח המהירויות של המכונית. כביש או שטח, האצה או בלימה, ה- Evoltis אוחז ברמה הגבוהה ביותר.

• סובארו Evoltis למיטד: החל ב-299,000 שקלים

• סובארו Evoltis לקצ'רי: החל ב-329,900 שקלים

אחת מנקודות החוזקה המסורתיות של סובארו היא המנוע. סמל של אמינות ועמידות אבל גם כוח ועוצמה בלא מעט דגמי FUN ושרירים שענדו את הסמל הכחול לאורך השנים. כמה עמיד? על פי נתונים מארה"ב 97% מכל הסובארו שנמכרו בה בעשר השנים האחרונות עדיין נוסעות בכבישים ועדיין מהוות חלק בלתי נפרד מכל הרפתקה משפחתית. כשנוסעים למקום רחוק כדאי תעשו את זה עם מכונית שאפשר לסמוך עליה.

עם תכנון מושלם של איזון ומרכז כובד נמוך למנוע הבוקסר החדשני שב- Evoltis הזרקת דלק ישירה ומגדש טורבו מתקדם. למנוע נפח של 2.4ל' ומפיק 260 כ"ס ו-38.3 קג"מ ב-2,000 סל"ד. זה נותן לסובארו הכי גדולה שיצרנו אופי דינאמי ונמרץ מבלי לקרוע את הבעלים עם צריכת דלק גבוהה. חלק נכבד מזה מגיע בזכות מערכת ניהול המנוע החכמה ושילוב של תיבת הילוכים אוטומטית-רציפה אשר ממקסמת את העברת הכוח לגלגלים על פי תנאי הדרך המשתנים.

סובארו Evoltis החל ב-299,000 שקלים. קוקפיט מתקדם וממשק מובייל חדשני. צילום: סובארו

הבסיס אליו הכל מתחבר חדשני לא פחות. פלטפורמה גלובאלית עדכנית של סובארו אשר יוצרת שלדה איתנה ומוצקה ביותר כדי לספק לא רק ביצועים ברמה הגבוהה ביותר אלא גם בידוד מעולה בתא הנוסעים וכמובן בטיחות מרבית. כל זה אפשרי בזכות חיבור מעולה בין המכונית לכביש הודות למערכת מתלים מתקדמת: תמוכות מקפרסון בחזית ומאחור עצמות עצה כפולות. במתכונת הזו כל גלגל חופשי לנוע בעצמו כדי לשמור על נוחות הנסיעה ועל מגע רציף ובטוח עם הכביש או בדרך עפר.

עם מרווח גחון של 22 ס"מ תוכלו לנסוע בשקט בכל דרך עפר. לעזרה מגיעה מערכת X-MODE הייחודית של סובארו. בקצרה, המערכת תהפוך כל אחד לנהג שטח גיבור. טיפה יותר ארוך נספר כי ה-X-MODE לוקחת פיקוד על המנוע החזק, תיבת ההילוכים, חלוקת הכוח של ההנעה הכפולה ועל ניהול בקרת האחיזה והמשיכה כדי שאפילו נהג ללא כל ניסיון בשטח יצליח להתמודד עם החלקלקים שבמשטחים. זהו שכפ"צ אלקטרוני שנועד לשמור עליכם בטוחים בכל נסיעת שטח, גם אם למשלך תגיעו במפתיע למורד תלול במיוחד או לשביל מדורדר ולא אחיד.

סובארו Evoltis החל ב-299,000 שקלים. עם 7 או 8 מושבים. צילום: סובארו

בטיחות לפני הכל

סובארו מעולם לא עשתה את הדברים "כמו כולם". וזה לא כי כולם טועים אלא כי סובארו יצירתית ושונה ובסופו של דבר מפיקה כלי רכב מיוחדים עם יכולות מעולות לאנשים שמצפים לקבל יותר מהמכונית שלהם. כך הייתה סובארו בין הראשונות לשלב בעולם מערכות בטיחות אקטיביות המתערבות בפעולת הנהיגה במטרה למנוע תאונה או לצמצם את תוצאותיה אם היא בלתי נמנעת. עתה מגיעה אלינו מערכת EyeSight המעודכנת ביותר שמציעה שורה ארוכה של פיצ'רים בטיחותיים. למשל: בלימת חירום אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, התראה וסיוע מפני סטיה מנתיב ומונעת התנגשות בעצם נייח אם בטעות הנהג לוחץ על המצערת. בניגוד למערכות המקובלות בשוק זוהי מערכת אופטית טהורה שנמצאת ביחידה אחת בתוך הרכב בין מראת הפנים לשמשה הקדמית. ולמה זה חשובה? זוכרים את העמידות המפורסמת של סובארו? אם במקרה תקלעו לתאונת פגוש ופחחות – אין בחרטום של ה- Evoltis מכ"מ יקר שעלול להיפגע.

בנוסף יש גם ניטור שטחים מתים אשר מזהיר במידה ותנסו לעבור נתיב כשמגיח רכב מאחור. הרחבה של המערכת הזו מאפשרת לקבל התראה על תנועה החוצה מאחור – למשל בעת יציאה מחניה לכביש. בנוסף יש גם בלימה אוטומטית בנסיעת לאחור – זו מזהה עצמים שהרכב עלול לפגוע בהם ותביא את ה- Evoltis לעצירה מלאה במידה והנהג אינו מגיב.

סובארו Evoltis החל ב-299,000 שקלים. צילום: סובארו

מקום לחיים

סובארו Evoltis היא הסובארו הגדולה והמרווחת ביותר שיצרנו. היא מביאה את כל היתרונות המסורתיים של סובארו לרכב פנאי גדול ובניחוח אמריקאי. עם 7 או 8 מושבים על פני שלוש שורות של מושבים מרווחים. מתי בפעם האחרונה היה דיבור על "מושבי קפטן" בסובארו? גישה נוחה לשורה האחורית ומספיק חלל ספייר גם לתא מטען מרווח. כל המשפחה תהנה בתא הנוסעים המרווח הזה מאיכות החומרים הגבוהה, מרווח נדיב וראות נהדרת החוצה מחלונות הצד הגדולים. בסובארו אוהבים את הטבע ואת הנופים וחלק חשוב מחוויות הנסיעה בסובארו היא יכולת לראות החוצה ולחוות את המסע. זה גם מונע בחילות. תשמחו בוודאי לגלות שיש שלושה איזורי אקלים ב- Evoltis עם פתחי מיזוג לכל המושבים ויחידת מיזוג נפרדת לשורה השלישית. אף אחד לא יתלונן יותר שחם לא ואף אחת לא תתלונן כי קר לה. יכול להיות גם חם וגם קר היכן שצריך. בנוסף המושבים הקדמיים מחוממים, ובמיוחד לישראלים תשמחו לגלות כי הם גם מאווררים.

סובארו Evoltis החל ב-299,000 שקלים. צילום: סובארו

חטיבת הבידור בסובארו Evoltis לקוחה מהעולם של מותגי הפרמיום. מערכת סופר-איכותית מבית Harman Kardon עם 14 רמקולים והספק של 792 וואט. על המערכת אפשר לשלוט דרך מולטימדיה עם מסך 8 אינץ' וממשק לסמארטפונים שיאפשר לכם להשמיע את הפלייליסט האהוב שלהם מספוטיפיי.

 

סיכום

סובארו Evoltis רושמת פרק חדש ומרתק בספר ההרפתקאות של המשפחה. עם יותר יכולת, יותר מקום, יותר בטיחות והרבה יותר נוחות להביא אתכם לכל יעד שתבחרו, ואז עוד קצת. כי היעד המעניין ביותר הוא תמיד – היעד הבא.

 

תוכן מקודם

צפו גם בזה

טויוטה: "סיימנו פיתוח מערכת 800V"

פליטת פה או הודעה מסודרת? בכיר בלקסוס מגלה בראיון כי טויוטה סיימה פיתוח יחידת הנעה חשמלית הפועלת על 800 וולט. היתרונות רבים אבל האם זה מוריד את BZ4X?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.