יום רביעי , 24 אפריל 2019
ראשי » חדשות » פולקסווגן קליפורניה XXL: מכונת קמפינג מדהימה
פולקסווגן קליפורניה XXL - ככה עושים את זה. צילום: פולקסווגן
פולקסווגן קליפורניה XXL - ככה עושים את זה. צילום: פולקסווגן

פולקסווגן קליפורניה XXL: מכונת קמפינג מדהימה

תומר הדר

פולקסווגן חשפה בתערוכת הקמפרים (כן, זה קיים) בדיסלדורף את הקליפורניה XXL – גרסת הקמפר האולטימטיבית של פולקסווגן קראפטר. לעת עתה מדובר בקונספט, אך מן הסתם בקונספט מושלם למדי.  איפה להתחיל בכלל ברכב הזה? נתחיל מהמתלים. פניאומטיים כמובן. נמשיך למנוע: טורבו דיזל, ידני, 177 כוחות סוס. להנעה, כפולה כמובן כדי לא להתפדח על תקיעה חמישה מטרים משפת אגם. אבל זה? זה ממש בקטנה. כאן המפרט הטכני תופס מקום שני בלבד ביחס לכל השאר. אז בואו נתחיל: קודם כל מימדים. הקליפורניה XXL משתרע על אורך של 6,238 מילימטרים. רוחב 2030 מילימטרים, שניתן להרחיב עוד ל2,400 מילימטרים. וכעת שימו לב לגובה: 2900 מילימטרים. שני מטר ותשעים – כשהגג פתוח. זה אומר ששחקן כדורסל יכול לעמוד בפנים. וגם לתת קפיצה של צעד וחצי.

פולקסווגן קליפורניה XXL - ככה עושים את זה. צילום: פולקסווגן
פולקסווגן קליפורניה XXL – ככה עושים את זה. צילום: פולקסווגן

ועכשיו כל היתר: הגג פנוראמי וניתן לפתיחה כלפי מעלה. ושם למעלה יש כמובן מיטה. את הפנים של הXXL  מגדירה פולקסווגן כ"מולטי פונקציונאלי". כלומר למשל יש שם, שימו לב: מקלחת רב תכליתית. והיא נשלפת. יש גם שירותים, וגם מיטה נוספת: בחלק האחורי, שמתקפלת בחלקים במקרה בו צריך להגדיל את שטח המטבח. כי ברור שיש מטבח. עם מקררים. לא אחד, שניים. אולי בשר וחלב, אולי קינוחים ובשרים. אולי לבירה ועוד בירה. ותנור דו מבערי, כי אחרת מה יגישו במה שפולקסווגן מגדירה כ,אזור מחיה וסעודות"? מה עוד? טוב, יש הרבה: החל במגירה מיוחדת לנעליים מלוכלכות, תאורת אווירה, קישוריות מלאה לאינטרנט וכשהעיניים לא על האינטרנט, הן יכולות להתמקד ברצפה. שעשויה מעץ המדמה, שימו לב גבירותי ורבותי, סיפון של ספינה. הארונות? הם לבנים. ברור. אגב, כל העסק הזה נשלט מרחוק באמצעות אפליקציה מיוחדת של פולקסווגן, ששולטת בתאורה, שזה בקטנה. ובמערכת הבידור- שזה בגדולה. אפשר לבחור מוזיקת אוירה, סרט וגם שילוב של השניים. סרט וקונצרט.

 

מאחור הקליפורניה XXL מאובזר אפילו יותר. קחו לדוגמה את המיטה: מכירים מושבי רכב מאווררים? שעושים רוח בישבן? אז קליפורניה XXL עושה את זה בגדול יותר: המיטה שבחלק האחורי מאווררת ומחוממת. מה שרוצים. אבל זה כמובן למעלה. בחלקו התחתון של הXXL  מאוחסן סט כיסאות ושולחן שניתנים לפריסה נוחה מאחורי המטבח.

פולקסווגן קליפורניה XXL - ככה עושים את זה. צילום: פולקסווגן
פולקסווגן קליפורניה XXL – ככה עושים את זה. צילום: פולקסווגן

צפו גם בזה

ג'ים גלדיאטור מגיע לשוק האירופאי- גם עם מנוע דיזל 3.0ל'. צילום: ג'יפ

ג'יפ גלדיאטור ישווק גם באירופה

מה זה טנדר, ג'יפ, עם סרנים כבדים, נעילות דיפרנציאל ומנוע דיזל? נכון הגרסה האירופאית של ג'יפ גלדיאטור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

five × 1 =