יום ראשון , 5 יולי 2020
ראשי » חדשות » חמישה כוכבי בטיחות בסבב מבחני הריסוק החדש
טויוטה rav4 היברידית בציון טוב במבחן ריסוק. צילום: NCAP
טויוטה rav4 היברידית בציון טוב במבחן ריסוק. צילום: NCAP

חמישה כוכבי בטיחות בסבב מבחני הריסוק החדש

תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאות מבחני הריסוק של שבעה דגמים חדשים, שרובם משווקים, או ישווקו, בשוק הרכב הישראלי. בין הדגמים נכללים כביש שטח פופולארי, קרוס אובר חשמלי וגרמניה אחת שלא תגיע לישראל. כולם, אגב, קיבלו ציונים גבוהים במבחן. הפעם, כך ניכר, אין פאדיחות – אולי בשל העדר מותגי פח מסבב בחינות זה.

אאודי ETRON רכב הפנאי החשמלי של אאודי - תיכף יעלה לכבישי ישראל (בחיפוש אחרי עמדות טעינה). צילום: NCAP
אאודי ETRON רכב הפנאי החשמלי של אאודי – תיכף יעלה לכבישי ישראל (בחיפוש אחרי עמדות טעינה). צילום: NCAP

• איך תמיד לנהוג ברכב הבטוח ביותר על הכביש?

 

כך, במסגרת המבחנים נבדק רכב הכביש שטח החשמלי של אאודי –  ETRON, ששיווקו בישראל החל לאחרונה. רכבים ראשונים כבר ניצפו בכבישי הארץ בבדיקות והמסירות ללקוחות אמורות להתחיל בקרוב. אאודי ETRON הוא הקרוס אובר החשמלי השני שנבחן על ידי הארגון אחרי יגואר iPACE שקיבל בשעתו חמישה כוכבים. מניתוח התוצאה עולה כי בסעיף ההגנה על הנוסעים קיבל אאודי ציון גבוה של 91% ואילו בסעיף ההגנה על היושבים ברכב קיבל האאודי 85%. הציון שקיבל אאודי ETRON בסעיף ההגנה על הולכי רגל היה נמוך יותר: 71%, עקב היעדר מכסה מנוע אקטיבי, כלומר מכסה המנוע של האאודי החשמלי לא "קופץ" לקראת פגיעה בהולך רגל.

לאאודי ETRON  מצטרף לקסוס UX שמקבל גם הוא חמישה כוכבים – גם לקסוס UX זכה לציון הגבוה ביותר: חמישה כוכבים. הלקסוס קיבלה ציון גבוה מאוד בסעיף ההגנה על יושבי הרכב: 96% – ו 85% בסעיף ההגנה על ילדים. בסעיף ההגנה על הולכי רגל במקרה פגיעה קיבלה הלקסוס 82%  גם, עקב היעדר מכסה מנוע אקטיבי.

מהפרמיום יורד ארגון הבטיחות האירופי לקרוס אוברים עממיים – עם טויוטה RAV4 הלהיט של יוניון מוטורס בחסות המס הירוק החדש, שזכה גם הוא לחמישה כוכבים בציון הריסוק עם 93% הגנה על יושבי הרכב ו85% על הגנה על יושבי הרכב מאחור. בסעיף ההגנה על הולכי הרגל קיבל הכביש שטח של טויוטה 85%. בנוסף נבחן גם  T CROSS  של פולקסווגן, שספק אם נראה בישראל בזמן הקרוב – שקיבל גם הוא את חמשת הכוכבים הנכספים. לצד רכבי הכביש שטח, נבחנו גם רנו קליאו החדשה, מאזדה 3 וטויוטה קורולה האצ'בק – עם חמישה כוכבים לכולן.

 

צפו גם בזה

חברת מילגם EV-Edge תקים 70 עמדות טעינה לרכב חשמלי בתל אביב

70 עמדות טעינה לרכב חשמלי יוקמו ברחבי תל אביב - הקץ לחרדת הטווח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ten − 1 =