יום שני , 6 אפריל 2020
ראשי » חדשות » אלפא רומיאו יורדת לשטח

אלפא רומיאו יורדת לשטח

רכישת קרייזלר על-ידי פיאט ותוכניות החדירה של הקונצרן האיטלקי על חברות הבנות שלו לארה"ב פותחות גם בפני החברה-בת אלפא-רומיאו שווקים חדשים. שוב עולות תוכניות המגירה אודות אלפא-רומיאו לשטח והמדובר בכביש-שטח שיתבסס על פלטפורמה של ג'יפ.

אלפא כבר היו בשטח: ה-Matta התחרה מול הפיאט קמפניולה במכרז לצבא איטליה והפסיד בשל עודף מורכבות טכנית. קצת יותר מ-2,000 יוצרו – חלק בגרסאות אזרחיות

כבר סיפרנו כאן בעבר אודות תוכניות פיאט לגבי מאזראטי לשטח ואם רכב הכביש שטח המפואר של מאזראטי העתידי יחלוק פלטפורמה משותפת עם ג'יפ גראנד צ'ירוקי וייוצר בדטרויט, הרי שהאלפא רומיאו לשטח יתבסס כלל הנראה על פלטפורמה של הג'ולייטה החדשה וייוצר במפעל משותף לאלפא רומיאו וג'יפ הנבנה עתה במירפיורי שבאיטליה בהשקעת עתק של למעלה מ-1.3 מיליארד יורו.

ה-33 4×4 יוצרה בין 83' ל-91' ויועדה לשמש חקלאים, ציידים והנדרשים לנוע בשבילים בהרי איטליה. אל ההנעה הקדמית ניתן היה לשלב את הגלגלים האחוריים

בפיאט טרם דלפו פרטים אודות האלפא החדשה לשטח, כמו גם על הדגמים המקבילים מבית ג'יפ, אך כבר עתה ידוע שהמתחרים העיקרית של ה-SUV המתוכנן של אלפא רומיאו יהיה ב.מ.וו X3, אודי Q5, מרצדס GLK ודומיהם, ובנוסף לפלטפורמה המשותפת ישתמש האלפא-SUV במנועי הג'ולייטה כאשר בתכנון אף גרסת Plug-In חשמלית, הניתנת להטענה באמצעות שקע החשמל הביתי.

הקונספט קאמאל מ-2003 נראה עדכני ונאה גם כיום אך לאלפא המיועדת לשטח לא יהיה עמו כל קשר, למעט הלוגו והייעוד

בפיאט מתכננים לייצא ממפעל משותף לאלפא רומיאו ולג'יפ לא פחות מ-280,000 רכבי כביש-שטח – חלק כאלפא רומיאו וחלק כג'יפ, כאשר נושאי הלוגו 'ג'יפ' יחליפו את הפטריוט/קומפס העכשוויים. ההשקה של האלפא לשטח מתוכננת למהלך 2012; תחילת השיווק אמור להתחיל בתחילת 2013.

צפו גם בזה

מכוניות חדשות בנמל אילת

הכוח עובר לקונים

מלאים של רכב חדש שלא זזים - זה הזמן לנצל את המצב ולקנות מכונית חדשה בתנאים שלא יחזרו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

14 − eleven =