יום שני , 23 מאי 2022
ראשי » טיולי שטח » טיול מחוף זיקים לחוות פיליפ
מסלול טיול שטח מחצבת הכורכר בשמורת גברעם. ג'יפ רנגלר מדגים צילום: פז בר

טיול מחוף זיקים לחוות פיליפ

מדור הטיולים בחסות יונדאי

מסלול טיול השטח יקח אותנו הפעם לחציית המדינה ממערב למזרח. נתחיל – כמקובל בחוף הים. נחצה את איזור החולות בואכה גברעם ושדות חלץ. נסע לאורך מסילת הברזל עד שנגיע לשרשרת התלים העתיקים כשתל חאסי בראשם, תל נגילה, נגלוש סמוך לשמורת פורה, נחצה את נחל שקמה הרחב ונצפה בהריסות גשר המסילה התורכי. נקנח בשמן זית וגבינות צאן בחנות הקטנה של חוות פיליפ על כביש 40.

מסלול טיול שטח. חניון הלילה בחוף זיקים. פינה מקסימה ולא מאד מטוילת. ג'יפ רנגלר מדגים צילום: פז בר

המסלול באורך של כמעט 50 קילומטרים וקל למעבר ברוב ימות השנה. בחורף אתם עשויים להיתקל במכשולי בוץ קשים או בחציית נחל שקמה – ממש מתחת לתל חסי – שתמיד בעייתי בחורף. למעט זאת – שדה מושקה עלול להציב בעיות נוספות רובן ככולן קשורות לבוץ.


הצג את zikim במפה גדולה יותר

מסלול הטיול אינו עובר בשטחי אש ולכן אפשרי בכל ימות השבוע. שימו לב לא לרדת מדרכים מסומנות ולא לגלוש בלי משים לשטחים חקלאיים או לשמורות הטבע אותן נחלוף.

• אז מה? בא לכם לדעת איך ג'יפ רנגלר באמת נוסע?

כדי להגיע לנקודת ההתחלה – חוף זיקים – נסע על כביש 4 דרומה עד לפניה ימינה לזיקים (כביש 3411) כ-7.5 קילומטרים דרומה לכניסה לעיר אשקלון. נסע מערבה לאורך הכביש לפי השילוט לחוף זיקים או בננה ביץ'. הכניסה לרכב עולה כ-14 שקלים ואפשר גם ללון בקמפינג במקום וליהנות מאוויר נעימה מאד וחוף ים מושלם וכמעט נטוש. במקום מזון, שתיה, מקלחות ושירותים.

עם הנץ החמה נצא מזרחה על הכביש עד החזרה לכביש 4. נפנה בו דרומה ובצומת יד מרדכי שמאלה –מזרחה.  לאחר כ-500 מטרים תגיעו לדרך עפר ימינה הצמודה לחורשת אקליפטוסים עבותה. פנו ימינה וסובבו את החורש כשתגיעו לערוץ נחל שקמה פנו שמאלה בחדות לדרך המסומנת בסימון שבילים וזו תביא אתכם למעבר תחת כביש 34. עברו אותו ופנו מייד שמאלה ואז ימינה מעבר למסילת הברזל שבבניה ולמערך שבילים מסומנים שיביא אתכם ליער גברעם. ביער הזה תמצאו סינגלים לאופניים ואפילו מערה ששימשה לכריית כורכר.

מסלול טיול שטח מחצבת הכורכר בשמורת גברעם. ג'יפ רנגלר מדגים צילום: פז בר

המשיכו עם סימון השבילים האדום אשר יביא אתכם למחנה של חברת לפידות הכורה בשדות חלץ. מדי פעם אפשר למצא חרגול נפט פועם לו בעצלתיים במרחבים.

נחצה בזהירות את כביש 232 ונסובב חווה קטנה מדרום. נמשיך לאורך מסילת הברזל. אחרי 9.5 קילומטרים נחצה כביש נוסף 352 וגם אותו נעבור בזהירות רבה ונמשיך לאורך המסילה.

• הנה זוג אופני הרים שהיינו רוכבים עליהם את המסלול הזה!

עכשיו הקשיבו ל-GPS שלכם. בדיוק 2.0 ק"מ לאחר חציית כביש 352 נטשו את המסילה למגמה דרומית בין השדות המעובדים. המטרה היא תל חסי וחבריו. את הדרך תמצאו בעזרת סימון שביל ישראל העובר ביניהם. בדרך תחצו את הערוץ של נחל סד. בו תכלו לראות את שכבות ההתחתרות בסלע הגירי הרך אשר מתחת לכשבת האדמה החומה עליה הנכם נוסעים.

טיול שטח. ג'יפ רנגלר בנקודת תצפית לעבר נחל שקמה ותל חסי צילום: פז בר

את תל נגילה נסובב מצפון – אחרי שטיילו עליו ברגל כמובן – ונרד לראות את גשר האבן ההרוס על נחל שקמה. משם נסע בשבילי שדות מקסימים לחוות פיליפ וליציאה לכביש 40.

גלריית צילומים ממסלול טיול השטח מחוף ניצנים, דרך חלץ, לתלים של שמורת פורה ולחוות פיליפ

צפו גם בזה

ג'יפ משלמת לנהגים סביבתיים במטבע קריפטו

ג'יפ תשלם לכם לנהוג ב-4XE שלה. JEEP הודיעה על שת"פ עם KIRI, שבמסגרתו ככל שנהג ה-ג'יפ יהיה ירוק יותר, ,הוא יזוכה במטבע דיגיטלי עמו יוכל לרכוש מוצרים ושירותים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.