יום שני , 6 יולי 2020
ראשי » חדשות » קאן-אם מאבריק טורבו בישראל
טורבו מאבריק. הכי חזק הכי יקר. רואים? צילום: רונן טופלברג
טורבו מאבריק. הכי חזק הכי יקר. רואים? צילום: רונן טופלברג

קאן-אם מאבריק טורבו בישראל

כתב: ניר בן זקן

כפי דיווחנו לכם לראשונה לפני כחודש, רכב השטח SBS (Side By Side) החזק ביותר, המאבריק Xds טורבו, הגיע לישראל רק חודשים ספורים לאחר ההשקה העולמית ובתזמון מושלם להתעוררות הקטגוריה בלבנט עם חזרת שיווק אקרטיקאט ווילדקאט, והתחדשות משפחת פולריס RZR עם גרסת 1000. גרסת הטורבו, המצטרפת להיצע המאבריק שמשווק בארבעת החודשים האחרונים ומהווה את שיאו של מירוץ החימוש בין היצרנים, שנראה עוד רחוק מלהסתיים.

בלב הגרסה החדשה שוכן אותו מנוע רוטאקס בנפח ליטר אחד שבסיוע מגדש טורבו (ה-SBS הראשון שמצוייד במנוע מוגדש), מצנן ביניים ומערכת הזרקת דלק משודרגת מעלה את התפוקה ל-121 כ"ס שמדיחים את ה-RZR 1000 לו 110 כ"ס מהתואר הבריון של השכונה. היתרון המרכזי הוא בנתון המומנט, 13.4 קג"מ הגבוה בכמעט 40 אחוזים מ-9.7 קג"מ של היריב האמריקאי. כדי לעמוד בנתוני התפוקה הגבוהים יותר גם מערכת התמסורת מסוג וריאטור שונתה כדי לספק מהירות תגובה טובה יותר ותעלות אוורור המייעלות את כניסת האוויר הקר והוצעת האוויר החם מהמערכת ב-68 אחוזים. בהשוואה למאבריק הרגיל, בסיס הגלגלים צמח ב-9.4 ס"מ (223.5 ס"מ), בולמי זעזועים הם של פוקס פודיום 2.5" ובעלי מהלך מתלה ארוך ב-2.5 ס"מ מלפנים ו-5 ס"מ מאחור (38.1 ס"מ ו-40.6 ס"מ בהתאמה) וגם דיסקיות הבלם מלפנים הוגדלו ב-0.6 מ"מ (22 ס"מ), כל זאת על מנת לתמוך בביצועים המשופרים לא רק בקו ישר.

והנה צחי כפרי מפליא בנהיגה ווירטואוזית כמו שרק הוא יכול בקאן-אם XDS. צילום: רונן טופלברג
והנה צחי כפרי מפליא בנהיגה ווירטואוזית כמו שרק הוא יכול בקאן-אם XDS. צילום: רונן טופלברג

מנהיגה ראשונית, קצרה ולא ממצה ניתן לומר שהטורבו מרגיש חזק באופן מופרח וכמצופה כוח לא חסר כאן. אבל עיקר השיפור לעומת המאבריק הרגיל הוא דווקא בשינויים במיתלים ובגידול בבסיס הגלגלים שהופכים את ההתנהגות למאוזנת ונשלטת הרבה יותר למרות תוספת הכוח וגם יכולת גיהוץ המהמורות גבוה בהרבה בהשוואה  לדגם הרגיל שנכח בהשקה כאמת מידה.

בולמי זעזועים של FOX בגודל עצום וכיול ייחודי שולטים בכוח של מנוע הטורבו המרכזי/אחורי. חמודי. צילום: רונן טופלברג
בולמי זעזועים של FOX בגודל עצום וכיול ייחודי שולטים בכוח של מנוע הטורבו המרכזי/אחורי. חמודי. צילום: רונן טופלברג

מה לוקח? אופני הרים או קאן-אם מאבריק?

טיול שטח לעצי הזית העתיקים ביותר בישראל

מלבד תואר הבריון של החדש של השכונה עם תג מחיר של 167 אלף שקלים המאבריק טורבו הוא גם רכב השטח היקר בישראל, 25 אלף שקלים יותר מה-RZR 1000. גרסת Xds הרגילה שכוללת את השינויים בשלדה אך עם יחידת הכוח האטמוספרית של הדגם האטמוספרי (1000 סמ"ק, 101 כ"ס) תשווק גם כן במחיר 154 אלף שקלים.

צפו גם בזה

קאדילק 2020 חזית

קאדילק XT5 מוזלת

חבילת אבזור ומנוע טורבו חדש מגלחים 10K שקלים ממחיר קאדילק XT5 החדשה

One comment

  1. פעם הבאה תבדקו הגהה לפני שאתם מפרסמים.
    לא יפה לראות שגיאות כתיב בכתבה של עיתון גדול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 × two =