יום שני , 25 אוקטובר 2021
ראשי » מגזין » באיזה רכב יש את המולטימדיה הטובה ביותר?
אשה במרצדס
בגרמניה ה-ADAC בדרך לאיזה קומפקטית יש את המולטימדיה הטובה ביותר. צילום: מרצדס

באיזה רכב יש את המולטימדיה הטובה ביותר?


רוני נאק

הפעלה קולית, ניווט ללא פקקים ומגוון של ערוצי בידור ומידע – לקוחות רבים דורשים היום מהמכוניות שלהם יכולת להציע את כל זה, לפחות כמו בסמארטפון שלהם – וזה שממנו אתם כרגע קוראים את הכתבה הזו. אבל מכונית היא לא סמארטפון – ומערכות המולטימדיה האחרונות לוקות במבנה מורכב של תפריטים, תפעול ל אאינטואיטיבי ופוטנציאל גדול של הסחת הדעת בזמן הנהיגה – וזה תמיד דבר רע.

אז בגרמניה יצר ה-ADAC (מועדון הרכב הגדול באירופה עם מעל ל-21 מיליון חברים ומגוון עצום של פעילות) יחד עם מגזין הטכנולוגיה "קונקט" וחברת אנליזה בשם UMLAUT – סקר שבו נבחן הקונספט של ממשקי המולטימדיה במותגים ודגמים שונים.

• מבחן דרכים מרצדס CLA

• מבחן דרכים ב.מ.וו X1

הסקר בדק ארבע קטגוריות: בידור (ממשק משתמש ובידור), ניווט, קבלת מידע נוסף מעבר למיקום, קלות הפעלה (עם דגש על תצוגה והפעלה אינטואיטיבית). על פי הפרמטרים האלה מצא ה-ADAC את המערכת של BMW כטובה ביותר, אחריה המערכות של מרצדס ו-אאודי.

בדו"ח ציינה ה-ADAC כי המערכת של   BMW  הייתה בעלת ההפעלה הקלה ביותר, שילבה גם תצוגה עילית ואפליקציית סמארטפון עם פונקציות רבות. הרחבתה המערכת (עלות של כ-3,400 אירו בגרמניה)מוסיפה גם רדיו אינטרנטי ושליטה על ידי תנועות יד מרחוק. הרכב המדובר היה BMW M135i. הדו"ח ציין לטובה את מערכת ה-MBUX של המרצדס A250e שנבחנה בזכות שילוב המציאות הרבודה המשולבת בה.

בקרב מותגי הרכב העממיים התייצבה יונדאי איוניק PHEV במקום החמישי שקבלה ציון טוב.

צפו גם בזה

יונדאי סונטה טורבו החל ב-187,900 שקלים

סונטה לא רק היברידית. כלמוביל יבואנית יונדאי מרחיבה את היצע דגם המנהלים שלה עם גרסה ספורטיבית יותר באופי המצויידת במנוע טורבו חזק. hyundai sonata turbo

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *