שבת , 8 אוגוסט 2020
ראשי » מטוסים ותעופה » איירבס A400M המתחרה של ההרקולס בדרך ליצור
A400M של איירבס בניסויי חורף השבוע בשוודיה צילום איירבס

איירבס A400M המתחרה של ההרקולס בדרך ליצור

השבוע שחררה איירבס צילומים של מטוס המבחן השני המכונה "גריזלי 2" שנמצא בסדרה של ניסויי חורף בצפון הארקטי של שוודיה. ניסויים אלו ממשיכים את הטלת הצנחנים הראשונה המוצלחת שהתקיימה בסתיו. זה שלב נוסף בתוכנית הניסויית בת 3700 השעות אשר החלה בטיסת הבכורה של ה-A400M בדצמבר 2009.

A400M של איירבס בניסויי חורף השבוע בשוודיה צילום איירבס

האיירבס A400M הוא פיתוח מקורי של החברה הרב-לאומית שנולד מהצורך ליצור מתחרה אמיתי להרקולס האמריקאי שנהנה עד עתה מהגמוניה – בעולם המערבי – בתחום תובלת הסער. לאיירבס אוויוניקה מהדור האחרון וקוקפיט זכוכית מלא, ארבע מנוע טורבו-פרופ חזקים מאד המפיקים יחד יותר מ-20,000 כוחות סוס ומדחפים מתקדמים שהם גם יעילים מאד ושקטים אך גם מסוגלים לקצר משמעותית את מרחק העצירה בנחיתה ואף לדחוף את המטוס לאחור. לפי איירבס יהיה מסוגל המטוס למהירות שיוט מירבית של 0.72 מאך ולהגיע לתקרה של 37 אלף רגל. מאד מרשים למטוס מדחף.

ה-A400M יהיה מסוגל לשאת עד 116 צנחנים שיוכלו לקפוץ משתי דלתות צד או מכבש בירכתיים. בנוסף יהיה אפשר להתאים את המטוס למשימות תידלוק אווירי או אף קבלת דלק תוך כדי טיסה. ניסוי זה מתקיים ממש בימים אלו באנגליה ואותו מבצע מטוס הניסוי הראשון "גריזלי 1".

צפו גם בזה

קאדילק LYRIQ חשמלית

עם טווח הנושק ל-500 ק"מ, הנעה כפולה ולוח מחוונים של 33 אינץ'. קאדילק פורצת לעתיד

One comment

  1. אני בדר"כ אוהב מטוסי סילון או מטוסי קרב אבל זה אחד המטוסים הסקסיים!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × two =