יום שישי , 23 פברואר 2024

רחפן ענק בטיסת בכורה

רחפנים הפכו לנפוצים מספיק כדי למשוך את תשומת הלב של הרשויות אשר החלו להטיל הגבלות על הפעלתם. הקמפיין האחרון של אמאזון אשר נותן הצצה למערך שילוח מבוסס רחפנים, היה כצלצול השכמה לרשות התעופה האמריקאית אשר לאחרונה הגדירה חופן איזורי טיסה אשר מותרים לטיסה לטובת מחקר ופיתוח.

מערכות השליטה והבקרה על רחפן קטן אינם שונים במהותם או תלויים בגודל של הרחפן עליו הם פוקדים. יתרונם שאינם משתמשים במערכת רוטורים מורכים (כמו במסוקים) אלא בדחף א-סימטרי כדי להפעיל כוחות ניהוג על כלי הטיס. חברת ADVANCED TACTICS מארה"ב הבינה את זה והטיסה לאחרונה רחפן ענקי המצוייד בשמונה מנועי רוטקס. ה-BLACK KNIGHT  עשוי להיות נשלט על ידי טייס, מתחנה קרקעית או באופן אוטונומי לגמרי.

טנדר מרחף. עם יכולת הנפה של שברולט סילבראדו (טונה וחצי) וכפליים מהיר ממנו ב-200 קשרים - עשויים כלי טיס כאלו להיות העתיד במשימות המסוכנות מדי לכלי טייס מאויישים. צילום:ADVANCED TACTICS
טנדר מרחף. עם יכולת הנפה של שברולט סילבראדו (טונה וחצי) וכפליים מהיר ממנו ב-200 קשרים – עשויים כלי טיס כאלו להיות העתיד במשימות המסוכנות מדי לכלי טייס מאויישים. צילום:ADVANCED TACTICS

מדובר בשלב מוקדם מאוד בפיתוח אבל אפשר בקלות לדמיין לאילו כיוונים אפשר לקחת את היישום הזה. הפרוייקט ממומן בחלקו על ידי ממשלת ארה"ב במטרה לצאת למשימות שהן מסוכנות מדי לכלי טייס מאוייש.

הטיסה הזו הגיעה אחרי 4 שנות פיתוח וסוכמה בלקוניות בהודעה לעיתונות של החברה ב:"ביצועי כלי הטיס היו כצפוי". המטרה היא להגיע למוצר אשר מסוגל להניף 1,500 ק"ג, לטוס ב-200 קשרים ולשהות עד 19 שעות באוויר בתצורת מודיעין (ISR). מידותיו הקטנות מאפשרות הובלה במטוס הרקולס ו V-22 והוא מתאים ליישום ימיים מאותה סיבה.

ראוי לציין שגם אצלנו, בישראל, יש פיתוח של רחפן. מדובר באורבן אירונוטיקס אשר מפתחת רחפן אוטונומי עם מערכת שליטה ייחודית.

Check Also

אקספנג: קח סייברטראק ותגביר

לעלות לאוויר עם אקספנג מרכב שנראה דומה לסייברטראק. החדשנות של הסינים לא מפסיקה לרגע בעיקר בזכות העתקה בוטה

One comment

  1. ואוו נראה רחפן מעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

one × one =