יום חמישי , 7 יולי 2022
ראשי » חדשות » אחד באפריל: אסטון מרטין משוגעת, MG שמתדלקת באלפקות והונדה בלי גג
MG בניסוי הפקת אנרגיה מ-בובקעס של אלפקות. צילום: MG
MG בניסוי הפקת אנרגיה מ-בובקעס של אלפקות. צילום: MG

אחד באפריל: אסטון מרטין משוגעת, MG שמתדלקת באלפקות והונדה בלי גג

רוני נאק

האחד באפריל, יום המתיחות והגוזמאות, משפיע השנה חזק על יצרני הרכב. האם הונדה ללא גג, MG  מתודלקת ב"דלק טבעי" ואסטון מונסטר אכן יגיעו ליצור? נחיה ונראה. אך אלה הם רכבי הכביש שטח היותר…מוזרים שהוצגו היום.

סקודה מבטלת ילדים

הילדים מעצבנים? איזה מזל שבדיוק באחד באפריל סקודה מציגה מערכת לביטול רעשי ילדים. המערכת שניתנת להזמנה מיוחדת בקארוק משדרת תדר מיוחד שמטביע את רעשי הרקע מהמושב האחורי ומבטיח להורים שקט ושלווה. ההפעלה קלה – באמצעות מערכת השמע המקורית של הרכב. ויהי שקט.

 

הונדה מנסרת את הגג להונדה CRV - לא קבריו אלא נטול גג לגמרי - ואידיאלי לישראל. צילום: הונדה
הונדה מנסרת את הגג להונדה CRV – לא קבריו אלא נטול גג לגמרי – ואידיאלי לישראל. צילום: הונדה

הונדה בלי גג

רוצים רכב כביש שטח של הונדה, שיהיה גם כביש שטח וגם קבריולה? מעולה! להונדה יש בדיוק את מה שאתם צריכים: הונדה CR-V קבריולה. דגם ביצור מאוד מוגבל שיוצע לציבור בעולם ב-1 באפריל , יום המתיחות הבינלאומי כמובן. לפעי הונדה, הקבריו החדש יושק ככל הנראה בקיץ ולא יכלול כלל גג. כלומר זה לא שיהיה לו גג מתקפל, אלא את מה שהונדה מגדירה כ-no top, או "אין גג". הונדה גם מדגישה שמדובר ברכב שאין לו הצדקה במזג אוויר בריטי ויתכן שאין לו הצדקה בכלל. מבחינה עיצובית, הונדה מציינת ש"פשוט חתכנו את הגג ויצרנו קו זורם של מתכת משוננת". בנוסף מדגישה הונדה שהמהלך "הפחית את הקשיחות המבנית בערך 100% ובכך הפך את הרכב לבלתי נהיג". המחיר, אגב, הוא מחצית מהונדה cr-v רגיל והסיבה הרשמית לפי הונדה היא ש"חצי מכונית הורדנו בכל מקרה".

בקרוב בנחל כמריר - אסטון מרטין DBX מונסטר - 1,100 כוחות סוס של זעם בריטי. צילום: אסטון מרטין
בקרוב בנחל כמריר – אסטון מרטין DBX מונסטר – 1,100 כוחות סוס של זעם בריטי. צילום: אסטון מרטין

מונסטר אסטון

הגיע הזמן שאסטון מרטין תייצר מונסטר טראק. כלומר משהו מוגבה, עם אלף כוחות סוס ויכולת מחיצת גרוטאות, לא? באסטון מרטין משוכנעים שכן ומשחררים את הדגם הראשון ואולי היחיד שמהווה ראש חץ ב"פרויקט ספארה", תכנית המונסטר טראקס של אסטון מרטין. המנוע הוא V12 שמפיק 1100 כוחות סוס ואילו המרכב חולק רכיבים רבים עם ה- DBX – רכב הכביש שטח העתידי של אסטון מרטין. לפי הודעת היצרנית הבריטית, "הגיע הזמן שנשלוט גם במרוצי מונסטר טראק". אה בסדר.

מתדלקים בחוות האלפקות - רכב הפנאי החדש של MG נוסע על בובקעס של אלפקות - ניסוי בבריטניה. צילום: MG
מתדלקים בחוות האלפקות – רכב הפנאי החדש של MG נוסע על בובקעס של אלפקות – ניסוי בבריטניה. צילום: MG

MG  מתודלקת באלפקה

הגיע הזמן לחשוב על איכות הסביבה. ב-MG  חושבים על איכות הסביבה, ופונים ל…אלפקות כמקור לדלק. לפי MG  מדובר במהפכה: "פסולת" אלפקות נכנסת, אנרגיה יוצאת. יש גם צילום של MG עם אלפקות, הממחיש את כוונותיה הרציניות לחלוטין של היצרנית לתרום לאיכות הסביבה. תהליך יצור הדלק נקרא  anaerobic digestion ומשמש ליצירת כדוריות מיוחדות שמאפשרות יצירת אנרגיה. לפי MG, רכבים ראשונים משתתפים בפיילוט חשאי המתקיים בחוות אלפקות בריטית סודית.

צפו גם בזה

מבחן דרכים סוזוקי S-Cross

עדכון עמוק, על פני השטח, לרכב הפנאי מסוזוקי מתווסף ליחידת הנעה מוכרת, חבילת בטיחות אקטיבית ושומר על הטעם המוכר של המוצר והמחיר? סוזוקי S-CROSS מתעדכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.