יום ראשון , 14 יולי 2024
Audi Q6 e-tron - פלטפורמה חשמלית חדשה וסוללות של BYD. צילום: AUDI

אאודי: BYD inside

רוני נאק

ככל שאנו מאמצים לחיכנו את הרכב החשמלי של BYD, חשוב לזכור כי BYD נוסדה ועודנה יצרנית של סוללות – שנים רבות לפני שהפכה גם ליצרנית רכב. עתה, מתפרסמות ידיעות בתקשורת הסינית כי AUDI תצייד את דגמי Q6 איטרון ו-A6 איטרון בסוללות לרכב חשמלי מתוצרת BYD. 

כפי שאנו מכירים מרכבי BYD החשמליים בישראל, לסוללות האלה כימיית LFP (ליתיום, ברזל ופוספסט) והן מציעות יציבות טובה ומחזורי טעינה רבים – במחיר של צפיפות אנרגטית פחותה ומשקל רב יותר. כדי בכל זאת לספק את לקוחות AUDI שתמיד מצפים ליותר ולהלימה לתג המחיר ששילמו, אפשר יהיה לבחור גם בסוללה מתוצרת CTAL עם כימיית NMC (ניקל, מנגן ו-קובלט) כדי לקבל יותר ביצועים וטווח.

Audi Q6 e-tron – פלטפורמה חשמלית חדשה וסוללות של BYD. צילום: AUDI

הסוללות המיועדות לאאודי בסין ייוצרו במפעל חדש המשותף לאאודי ולקבוצת FAW (שבבעלות המפלגה הקומוניסטית של סין) המוקם בצפון מזרח סין. המפעל עתיד לייצר רק רכב חשמלי על בסיס פלטפורמת PPE של אאודי (פיתוח משותף עם פורשה – מי אמר קניין רוחני?) לכשתושלם הקמתו בסוף השנה הנוכחית. הדגם הראשון לצאת משעריו יהיה אאודי Q6L איטרון המיועד לשוק הסיני אולם בהמשך עתידים עוד שני דגמים חשמליים נוספים:A6 איטרון ו-Q6 ספורטבק – התפוקה מתוכננת ל-150 אלף יחידות בשנה. 

• טעינה מהירה יכולה להציל אתכם

ממש באותו קומפלקס תעשייתי, מקימה BYD את מפעל הסוללות שלה שעתיד להיות מסוגל לייצר 45 ג'יגה-וואט של סוללות המספיקות ל-600 אלף כלי רכב חשמליים בשנה. כך לפי המקורות. 

אותם המקורות ציינו כי נכון לאוקטובר 2023, יצרנית הסוללות הגדולה ביותר היא CTAL המייצרת סוללות בהרכבים כימיים שונים והיא בעלת נתח שוק של 42.8%. שניה אחריה היא BYD המייצרת כמעט בלעדית את סוללות ה-LFP הזולות ומאלה 95% מיועדים לכלי הרכב החשמליים  ופלאג-אין הייבריד, שהיא בעצמה מייצרת (לפי CABIA – איגוד יצרני הסוללות לרכב בסין). בפילוח רק של סוללות LFP, ל-BYD יש את נתח השוק הגדול ביותר עם 38.3%.

ניסיונות לייבא לישראל מסין רכבים חשמליים ממותגי קבוצת VW לא צלחו והיו בעיקר בשוליים של היבוא המקביל. האם הפעם נזכה לראות דגמים חשמליים מבית אאודי שיהנו מתג מחיר אטרקטיבי יותר בזכות ארץ המקור והסוללות הזולות יותר?

Check Also

טורקיה מחבקת את BYD

מהלך מסחרי או תמרון גיאופוליטי? שניהם גם יחד. BYD מקימה מפעל לרכבים חשמליים והיברידיים בטורקיה. ארדואן מתמוגג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

20 + 7 =