יום רביעי , 27 מאי 2020
ראשי » מגזין » Jaguar Lightweight E-type

Jaguar Lightweight E-type

חטיבת SVO אשר ממונה על הפרוייקטים המיוחדים של יגואר (ולנד רובר) הציגה לאחרונה יגואר E-type קלאסית אשר נבנתה מחדש בעבודת יד בידי האומנים של SVO. זהו הפרוייקט הראשון שמגיע מ"יגואר הריטג'" והיד עוד נטויה עם כוונות לשחזר דגמי עבר איקוניים מההיסטוריה של JAGUAR.


רק שש מכוניות ייבנו ללקוחות כשכל אחד מאלו עתיד לקבל את אחד ממספרי השלדה המקוריים אשר הוקצו לגרסה המיוחדת הזו של E-type שנקראה  'Special GT E-type' . במקור בשנת 1963 תוכנן רצף יצור של 18 מכוניות אבל לבסוף רק 12 יוצרו. וה"חדשות" יזכו למספרי השלדה שנותרו ללא שימוש.

Jag_LWE_Image_120814_07_LowRes

ביצור הקלאסיקה משתמשים האומנים בשיטות חרשות הברזל המקוריות אלא שהפעם הם עושים זאת עם לוחות אלומיניום קל משקל ומקשרים – קוגניטיבית – ליכולת הטכנולוגית העדכנית של יגואר בהקשר הזה. המרכב כולו, דלתות, מכסה מנוע והכיסוי של הגג – הכל מאלומיניום. 114 ק"ג נחסכו ביחד למכוניות המקור בזכות האלומיניום.

Jag_LWE_Image_120814_05_LowRes

תחת מכסה המנוע נשתל מנוע 6 ציל' טורי שמקורו ביגואר XK. המנוע נבנה מחדש כך שיהיה תאום-זהה למנוע המקורי של המכונית. למנוע נפח של 4.0ל' והוא מפיק 340 כ"ס שזה מניע את הקלאסיקה השוקלת רק 1,000 ק"ג באופן נמרץ מאד. בשל כך מצויידת המכונית במערכת מתלים מודרנית וכן במעצורים חזקים אשר יוכלו להתמודד עם המהירות של הכלי היפיפה הזה.

צפו גם בזה

פותח ב.מ.וו סדרה 5 חדשה

BMW מעדכנת דגמי ליבה

ב.מ.וו סדרה 5 ו-ב.מ.וו X2 מקבלים עדכונים עמוקים של אמצע חיי הדגם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 × 2 =