יום שישי , 3 יולי 2020
ראשי » חדשות » מכונית עם טיל
שיא מהירות יבשתי
עם מנוע סילון של מטוס קרב וגם רקטת דלק מוצק המכונית הזו בדרך ל-1609 קמ"ש. צילום: bloodhound

מכונית עם טיל


רוני נאק

יש כאלה שיורים טילים על מכוניות – וכל דבר אחר שבסביבה – ויש כאלה שמכניסים טילים, ומנועי סילון, למכוניות שלהם. מיזם חדש בשם BLOODHOUND הוקם כדי לנסות ולשבור את שיא המהירות של כלי רכב עם גלגלים. השיא הנוכחי אשר הושג לפני יותר מ-20 שנים עומד על כמעט 1,228 קמ"ש – ואילו עתה המיזם שואף להגיע ל-1,609 קמ"ש או 1,000 מייל לשעה עגולים ונאים. על פי המיזם, השיפורים הטכנולוגיים שהושגו בשני העשורים שחלפו מהשיא הקודם מאפשר להם לדחוף את המגבלות רחוק יותר. הפתרונות שיש למצא ברכב מהסוג הזה, ועם הבעיות שהוא נתקל בהן בפיתוח, מחייב את המפתחים לחשוב מחוץ לקופסה, לפתח תהליכי יצור ובדיקה חדשים – פיתוחים שיכולים ליצור פריצות דרך עתידיות בתחומים רבים.

על ההנעה מופקדים שניים: מנוע סילון של מטוס קרב מתוצרת רולס רויס המצוייד גם במבער אחורי ובאופן רגיל תמצאו אותו ביורופייטר. בנוסף אליו יש גם רקטה עם דלק מוצק אשר מוסיפה כ-20 טונות של דחף ל-10 הטונות של הדחף ממנוע הסילון. הכרחי כדי להגיע ליעד של 1,000 מייל לשעה.

השבוע התקיים ניסוי מוצלח באגם יבש שבדרום אפריקה. בניסוי הגיע BLOODHOUND למהירות של 481 מייל לשעה (774 קמ"ש) אולם הניסוי הופסק לפני ההגעה ליעד של 550 מייל"ש בשל התראת אש בתא המנוע. כרגע הצוות בוחן את הסיבות לחימום היתר של מנוע הסילון. ריצת השיא מתוכננת לסתיו הבא ב-Hakskeen בדרום אפריקה.

צפו גם בזה

חברת מילגם EV-Edge תקים 70 עמדות טעינה לרכב חשמלי בתל אביב

70 עמדות טעינה לרכב חשמלי יוקמו ברחבי תל אביב - הקץ לחרדת הטווח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

four × four =