יום שני , 26 פברואר 2024

בכירים ב-BMW: "השליטה של טסלה בשוק הפרמיום החשמלי לקראת סיום"


רוני נאק

למרות שבתחילת הדרך BMW הראתה הבטחה רבה ואף הקדימה יצרניות רבות אחרות עם דגמים 100% חשמליים, נראה היה בשלב מסויים שהמומנטום אבד. לא עוד. בכירים צוטטו בתערוכת ניו יורק כשהם מתכונים להלחם בחזרה בטסלה אשר עברה את במוו כסדאן פרימיום הנמכרת ביותר, והיא תעשה זאת עם שורת דגמים חשמליים שמכוונים להזיז את טסלה כיצרנית מספר 1 בנפח המכירות של רכב חשמלי.

במוו i4 החשמלית. גם היא משווקת כבר בישראל אופציה יוקרתית ועוצמתית. עם שני מנועים ומאות כ"ס. צילום: BMW

לפי אותם בכירים ב-BMW, החברה מתכננת להעלות לכבישי העולם 200,000 מכוניות חשמליות. יותר מכפול ממספר הרכבים החשמליים ששווקה בשנה שעברה. "לטסלה היו יתרונות מכירה רבים. לא עוד" אמר דובר החברה במפגש עיתונאים. נתוני הרישוי של הרבעון הראשון בארה"ב מראים שמדובר בקרב צמוד למדי. טסלה רשיינה כ-71 אלף כלי רכב בעוד ש-BMW רשיינה כ-52 אלף מכוניות חדשות.

הבמוו iX (מימין) וה-i4 הם רק המבשרים של עוד דגמים חשמליים רבים בעתיד הקרוב. צילום: BMW

בחודש שעבר נורות שני מטחים בקרב בין השניים כש-BMW השיקה את ה-I4, סדאן חשמלית המכוונת לקהל של הטסלה מודל 3. בנוסף BMW השיקה גם את ה-Ix, רכב פנאי חשמלי בממדים של ה-X5, דגם שהוא אחד מעמודי התווך של מותג BMW בצפון אמריקה (ואף מיוצר שם). שני הדגמים האלה, אגב, כבר משווקים גם בישראל. ה-BMW i4 משווקת החל ב-340 אלף שקלים וה-iX משווק החל ב-560 אלפי שקלים.

קוקפיט דיגיטלי מלא ומרשים מאד ב-במוו i4 החשמלית. בוואריה סוגרת במהירות את הפער שנוצר. צילום: BMW

בקנה עוד 3 דגמים חשמליים בעלי חשיבות רבה ל-BMW אשר עתידים להיות מוצגים בחודשים הקרובים. סדרה 7 חשמלית, שהוצגה באירוע מצומצם לאחרונה. בהמשך צפויה להיחשף סדרה 5 חשמלית ודגם שלישי, כל חדש יהיה מיני קאנטרימן (SUV) חשמלי "על מלא".

במוו מרכזת משאבים כדי להוציא לשווקים דגמים רבים של רכב חשמלי. אוליבר זיפסה מנכ"ל במוו. צילום: BMW

"נדחוף את החברה לגבולות יכולת הייצור", אמר אוליבר זיפסה מנכ"ל BMW בשבוע שעבר. "הביקוש יעלה. אנחנו כבר רואים את זה עם ה-iX, עם ה-i4".

 

Check Also

הסבה לחשמל של ריינג' קלאסי

קח רכב אספנות קלאסי ונדיר עם מנוע V8 רועם וחלש והסב אותו להנעה חשמלית. חילול הקודש או תוספת זמן לקשיש הבריטי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

nineteen − 19 =