שבת , 13 אפריל 2024
ב.מ.וו מציגה את הלוק של דגמי X החדשים. חשמלי בהחלט על פלטפורמת 800 וולט. צילום: BMW

BMW: בחזרה לעתיד

רוני נאק

ב.מ.וו מציגה קונספט למראה החדש של רכבי הפנאי שלה – לאמור X קלאס.

זה מה שיש להם לומר להגנתם:

רכב חדש של BMW Group Vision מספק הצצה ראשונה ל-Neue Klasse כ-SAV: BMW Vision Neue Klasse X (ב.מ.וו מזה שנים מכנה את ה-SUV מתוצרתה כ-SAV) מביא את האסתטיקה, הטכנולוגיה, הקיימות והפילוסופיה של ה-Neue Klasse לסגמנט רכבי הפנאי הספורטיביים. זהו רכב הפנאי-ספורט הראשון על הפלטפורמה החשמלית בארכיטקטורה החדשה ועתיד להיכנס לייצור סדרתי ב-Plant Debrecen (הונגריה) ב-2025.

ב.מ.וו מציגה את הלוק של דגמי X החדשים. ממשק iDrive חדש עתיר פיצ'רים ומהיר בתוך קבינה עם חלל פתוח וחומרים ממחוזרים או ברי מחזור . צילום: BMW

 

ה-Vision Vehicle הזה ממחיש כעת כיצד ב.מ.וו רואה את עתיד דגמי ה-X שלה. BMW Vision Neue Klasse X מייצג אורח חיים פעיל, דינמיקה יעילה (לאמור צריכת זרם נמוכה) ועמידה בטוחה. עיצובו משלב שפה עיצובית חיצונית ברורה עם חלל פנים מואר ומרווח. בנוסף שולבו, תאורה ואפקטים קוליים מיוחדים בזכות שילוב מערכת הדור הבא של BMW iDrive ואלו משפרים את חווית המשתמש הדיגיטלית שהיא גם אינטואיטיבית.

ב.מ.וו מציגה את הלוק של דגמי X החדשים. מעבר לפלטפורמת 800 וולט מבטיחה קיצור של זמני הטעינה וטווח משופר. צילום: BMW

 

שלושת המאפיינים העיקריים של ה-Neue Klasse – חשמלי, דיגיטלי ומעגלי – מורחבים כאן וכוללים מימד רביעי. זהו מימד ההנאה מהנהיגה אשר מהווה את הליבה של מותג BMW ועתה נלקחת לשלב הבא עם בקרת הנעה ושלדה שפותחה במיוחד עבור ה-Neue Klass ובדור השישי של טכנולוגיית BMW eDrive החשמלית. תפיסת הקיימות של הדגם מבטיחה – למי שזה חשוב לו – גם ייצור אחראי, אחזקה, פירוק ומיחזור בסוף מחזור החיים של הרכב.

ב.מ.וו מציגה את הלוק של דגמי X החדשים. חשמלי בהחלט על פלטפורמת 800 וולט. צילום: BMW

 

בנוסף ליחידות הנעה משופרות, הוא כולל גם תאי סוללת ליתיום-יון חדשים וכעת עגולים (במקום ה"פאוץ" השטוחים שיש מי שמכנים אותן "בלייד"), לסוללות צפיפות אנרגיה גבוהה יותר ב-20% מזו של התאים הפריזמטיים שבהם BMW השתמשה בעבר. בשילוב עם המעבר למערכת 800 וולט, BMW טוענת לשיפור של מהירות הטעינה בעד 30% – מה שיאפשר לכלי הרכב להטעין לטווח של 300 קילומטרים תוך עשר דקות בלבד (בהינתן עמדת טעינה 800 וולט ותנאים מתאימים ו….). הדור השישי של BMW eDrive מספק גם – כן היצרן – עד 30 אחוז יותר טווח.

Check Also

אופל פרונטרה חוזר – גם כחשמלי

גם חשמלי וגם היברידי-קל. אופל פרונטרה חוזר ליצור אחרי כעשרים שנים והפעם בגלגול חיים שהוא מאד PC ומתאים לזמננו. הנעה כפולה אין. שקעי USB לרוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

eighteen − seventeen =