יום שני , 4 יולי 2022
ראשי » חדשות » בקרוב יגנבו לך את הרכב
כביש ריק מתנועה
איתוראן צופה כי אנו לפני גל גניבות רכב משמעותי. הנה הסיבות. צילום: רוני נאק

בקרוב יגנבו לך את הרכב

שטח

למרות דיווחים של יצרניות רכב רבות כי אספקת חלקי החילוף ממשיכה למרות משבר נגיף הקורונה, עדיין בשוק נוצר מחסור שצפוי – כך על פי הודעת איתוראן – להניע גל משמעותי של גניבות רכב. לזה יש להוסיף גם עתיד כלכלי עגום בישראל שיגרום למיתון עמוק ויעודד פעילות עבריינית.

להלן הודעת איתוראן:

אחת הסיבות המרכזיות לגידול בגניבות כלי רכב נובע ממחסור בחלפים בעקבות סגירת מפעלים באירופה, ארה"ב ומדינות המזרח. המשמעות לכך היא: ריבוי גניבות על מנת לעמוד בביקוש של חלפים שילך ויגדל ככל שתקופת השבתת המפעלים והסגר בעולם יימשכו.

מחשבי ניהול מנוע המשמשים גנבי רכב
על מה אנו מסתכלים? אלה מחשבי ניהול מנוע – ECU – המשמשים את הגנבים כדי לעקוף משבתים ולדהור למשחטה. צילום: איתוראן

כבר בימים אלו יש גידול של כ-3% בגניבות כלי רכב (וזאת למרות הסגר, אין קיטון בגניבות כלי רכב אלא עליה קטנה) ופתיחת הסגר ביהודה ושומרון אשר צפוי להביא לגידול של למעלה מ-20% בגניבות כלי רכב. שחר שרצקי  (סמנכ"ל באיתוראן) מעריך שהיקף גניבות הרכב בחודשים הקרובים יהיה בשווי של למעלה מ-500 מיליון ₪.

חברת איתוראן נערכה עקב המצב עם צוותים להתקנות מערכות מיגון כלי רכב בבית הלקוח ללא חיוב נוסף. בשנת 2019 הובילה חברת איתוראן למעצרם של 140 חוליות גנבי רכב, שזהו מספר החוליות הגבוה ביותר שנתפסו אי פעם וסיכלה גניבה של 820 רכבים עליה של כ-20% לעומת השנה הקודמת. מעצרם של כ-140 חוליות גנבי הרכב חסך למשק הישראלי בטווח של שנה כ-761 מיליון ₪.

צפו גם בזה

מי מפנטז על טויוטה קאמרי?

מהיצרן מספר 1 ביצור מספרי 2 נקבל חיה כזו? סיכוי נמוך אבל מי יודע? אולי מישהו עם שם משפחה טיודה, יידלק על הקונספט ונקבל טויוטה קאמרי סטיישן TRD.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.