יום שלישי , 11 אוגוסט 2020
ראשי » מגזין » רובוט לביש מבית יונדאי
וסט רובוטי יונדאי
VEX - וסט רובוטי עם יותר כוח לידיים ופחות כאבי גב לפועלי יצור - מפיתוח ויצור של יונדאי. צילום: יונדאי

רובוט לביש מבית יונדאי


רוני נאק

יונדאי – כידוע – היא רק יצרנית רכב. למעשה מדובר בתלכיד תעשייתי עצום הבעלים של מכרות ברזל, יצרן של מכונות כריה, אוניות, רובוטים תעשיתיים וכמובן מכוניות. בענקית הזו עובדי יצור רבים שתפקידם הרפטטיבי מעיק על הגוף. כדי להקל עליהם יונדאי פיתחה שלד חיצוני – רובוטי – במשקל של 2.8 ק"ג בלבד שאותו העובד/ת לובש וזה תומך ועוזר לו במשימות. היום יונדאי הודיעה כי הוסט הרובוטי שלה – VEX – זכה בפרס העיצוב היוקרתי RED DOT בקטגוריית המוצר החדשני.

שלד רובוטי יונדאי
VEX – וסט רובוטי עם יותר כוח לידיים ופחות כאבי גב לפועלי יצור – מפיתוח ויצור של יונדאי. צילום: יונדאי

• יונדאי מרחיבה את מעגלי האבטחה

VEX פותח כחלק מהמחוייבות של יונדאי לבריאות ולבטיחות של עובדי היצור שלה. הוסט תוכנן אמנם במטרה למנוע פציעות של עובדים אבל תהליך הפיתוח שלו הקנה לצוות ידע רב בתחום הרובוטיקה. VEX הקומפקטי נלבש כמו תיק גב ומשתמש בחיבורים רב ציריים כדי להפיק עד 5.5 ק"מ של כוח נוסף לעובד. זה מרשים כשמדובר במתקן השוקל רק 2.8 ק"ג והכוח מגיע ממערך של קפיצים ולא מנועים הדורשים חשמל. הוסט יהיה שימושי במיוחד לעובדים אשר צריכים להיות מתחת לרכב ועם הידיים למעלה. ניסויים במפעלים בארה"ב וקוריאה זכו לתגובות חיוביות ביותר מצד העובדים שניסו אותו.

רובוט ישיבה יונדאי
מוצרים נוספים כוללים גם שלד לישיבה ותמיכה באנשים עם מוגבלויות. פיתוח ויצור של יונדאי. צילום: יונדאי

פיתוחים נוספים הם שלד חיצוני לרגליים אשר מאפשר ישיבה ללא כסא, ותגבור הרגליים ושלד חיצוני ליישומיים רפואיים עבור אנשים עם מוגבלויות או כאלו המשתקמים מפציעה. היצור הסדרתי של VEX יהיה בחטיבת ROTEM אשר אמונה על יצור רכבות, יצור בטחוני ו-מכונות תעשייה כבדות. חלומו של כל מאגיסט.

צפו גם בזה

תכנית ההתחשמלות של יונדאי

יעד של 10% נתח שוק גלובאלי עד שנת 2025

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

four × four =