יום שלישי , 17 ספטמבר 2019
ראשי » אופני הרים » צוחקים על שמנים

צוחקים על שמנים

 

במסגרת תערוכת האופניים השנתית בלונדון שנערכה בסופ"ש האחרון 12-15.1 לכדו את עיניינו מספר חידושים מעניינים שלא לומר מוזרים מעולם רכיבת השטח. מדי יום נביא את מה שאנחנו חושבים, עשוי לעניין גם אתכם.

אופני הרים שמנים או בקיצור "שמנדריקים" באיזור המחייה הטבעי - אלסקה. צמיגים ברוחב עד 4.5 אינצ' כל השאר לא ממש חשוב. צילום: fatback

אתר הקניות ברשת – on-one.co.uk –  הציג בתערוכה אבטיפוס לאופני ה-FETTY BIKES שלו אשר מיועדים לחשיפה רשמית ביום הארוך בשנה 21 יוני. הז'אנר הזה מסתבר שאינו חדש במיוחד וקיים באיזורים מושלגים, כמו אלסקה וקנדה, מזה כמה עשורים. ללא מתלים ועם רכיבים בסיסיים, כלי הנשק העיקרי של האופניים הם צמיגים ברוחב של עד 5 אינץ'. במקור הם נולדו כדי לספק תחבורה – שלא לומר להפיג את השעמום – של אנשי אנקורג' (אלסקה) בחודשי החורף הארוכים. ועד היום מתקיימים מדי שנה מירוצי סיבולת מטורפים על האופניים האלו. לאחרונה החלה המגפה להתפשט גם לעבר אירופה וכבר אפשר למצא אופני-הרים שמנים עם שלדות טיטאניום, ורכיבי קצה משובחים. המחירים? בארה"ב כ-2,000 דולרים לשלדת אלומיניום ומעל 4,000 ירוקים לשלדת טיטאניום.

מי אמר שבאופניים חייבים להיות רזים וקלילים – העיקר שנהנים. ואצלנו? בישראל אופניים שמני-צמיגים יכולים להיות פתרון מעולה לרכיבה בחולות עמוקים – חלוצה הנה אני בא!

צפו גם בזה

YT DECOY - אופני קצה פול קרבון וכמובן חשמליים שלא תוכלו לקנות - בגלל תקינה וקשיי הובלה ומשלוח. אבל היי יש הרבה אופציות אחרות. צילום: YT

הנה השוק החשמלי

להלן ריכוז של כל דגמי אופני ההרים החשמליים שיש כרגע בשוק - תכינו שטקר. פספסנו משהו? תגיבו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 × five =