יום שישי , 27 מאי 2022
ראשי » חדשות » יונדאי איוניק 5 ממשיכה לקצור שבחים
יונדאי איוניק 5 החשמלית היא מכונית השנה העולמית. בישראל החל ב-189,900 שקלים. צילום: יונדאי

יונדאי איוניק 5 ממשיכה לקצור שבחים

ב-13 לאפריל התקיים טקס יוקרתי במיוחד בו הכריזו על מכונית השנה בעולם. בטקס שהתקיים בפתיחת תערוכת הרכב של ניו יורק (NYIAS), האיוניק 5 גרפה שלושה תארים משמעותיים במיוחד.

world car of the year מבין כלל המכוניות החדשות שהגיעו לשווקים. ההישג המשמעותי הזה, שמאד חשוב לצרכנים המתלבטים כיום בין היצע הולך וגדל של דגמים ומותגים חשמליים חדשים, מסמן את מה שאנו כבר חושבים על האיוניק 5 שהיא ללא ספק המכונית החשמלית המרשימה ביותר שיש כרגע גם בישראל ומציבה כללי משחק חדשים גם למכוניות ה"מסורתיות".

יונדאי איוניק 5 גרפה גם פרס על עיצוב בזכות החדשנות ופריצת הגבולות. צילום: יונדאי

• נהיגה ראשונה ביונדאי איוניק 5 החשמלית

השבחים לא נגמרו שם כשצוות השופטים אשר מנה 102 עיתונאי רכב המייצגים מדיות מ-33 מדינות ברחבי העולם, בחר ביונדאי איוניק 5 כ-World Electric Vehicle of the Year, הרכב החשמלי הטוב ביותר בעולם מבין 27 דגמים חשמליים חדשים אשר הגיעו לשווקים בשנת 2021.

הפרס האחרון נוגע לחדשנות בעיצוב, World Car Design of the Year, בשבילו התדיין פאנל של שישה מומחי עיצוב מצרפת, גרמניה, יפן, בריטניה וארה"ב – אשר בחרו באיוניק 5 על פני מתחרותיה. השופטים בפאנל הזה בחנו את המתחרים בעולמות של העיצוב והחדשנות וגם על השינוי שהרכב גורם על החשיבה שלנו על מכוניות חדשות בכללותן.

יונדאי איוניק 5 היא גם המכונית החשמלית של השנה בזכות הפלטפורמה החדשנית ומערכת ההנעה המתקדמת. צילום: יונדאי

האיוניק 5 הוא הדגם הראשון במותג ה-BEV (100% חשמלי עם סוללה) הייעודי של יונדאי: IONIQ. הוא מנצל את מלוא היתרונות של ארכיטקטורת Electric-Global Modular Platform (E-GMP) שפותחה במיוחד לשמש משפחת דגמים חשמליים עתידיים. הפלטפורמה להציע יכולות טעינה מהירות במיוחד של 800V, לטעינה של 10 עד 80 אחוזים תוך 18 דקות בלבד (בהתאם לתשתית הטעינה הקיימת) ובמקביל להציע חללי פנים מרווחים במיוחד. המבנה הייחודי של רכב חשמלי מאפשר למקם את הסרנים בקצוות הרכב, מה שיוצר הרבה יותר חלל פנימי מרכב מסורתי.

בנוסף לטווח הנסיעה המרבי שלו בטעינה בודדת יהיה בסביבות 480 ק"מ, לפי תקן WLTP. האיוניק 5 מציע תכונות ייחודיות כמו טכנולוגיית Vehicle-to-Load (V2L), המאפשרת הזנת חשמל לצרכנים חיצוניים ואף להטענת של רכב חשמלי אחר. תמצאו באיוניק 5 גם קישוריות מתקדמות ומערכות סיוע לנהג המציעות חווית נסיעה ייחודית שלא קיימת באף רכב חשמלי אחר.

יונדאי איוניק 5 משווקת גם בישראל על ידי כלמוביל יבואנית יונדאי במחיר המתחיל ב-189,900 שקלים.

כל המכוניות וכל הפרסים: כאן

 

צפו גם בזה

אל העיר האבודה שבמדבר

בין הרים לדיונות, נמצאים שרידים מרהיבים של עיר עצומה, אתר מורשת עולמית מרהיב ושיעור מרתק של חיים במדבר וסובלנות דתית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.