יום שני , 20 מאי 2024
אופל פרונטרה - חשמלי או היברידי. המראה נחשף היום. צילום: סטלנטיס

אופל פרונטרה חוזר – גם כחשמלי

רוני נאק

אופל חשפה היום את הצילומים של דגם הפרונטרה החדש. שם דגם שאנו מכירים היטב מלפני כשני עשורים – כשאופל עוד הייתה תחת GM ושווקה בישראל על ידי UMI. אז הדגם היה מיוצר ברשיון מאיסוזו – שברבות הימים גם הביא לנו את הרודיאו.

ובכן עתה, שאופל היא תחת PSA שהתמזגה לתוך סטלנטיס, ועבר הדור שעוד זוכר את השם פרונטרה, ניתן האור הירוק להחזיר את הדגם לחיינו – על פי הסטנדרטים הראויים לשנת 2024. כלומר, על בסיס אותה פלטפורמה CMP של הקבוצה (משרתת גם את ה-2008 של פיג'ו ומותגים אחרים בסטלנטיס).

אופל פרונטרה – למעט משטח עטינה אחוטי מצונן, המפרט המלא עוד לא פורסם אבל ניתן לראות שקוקפיט דיגיטלי. ככל הנראה הממשק העדכני של PSA צילום: סטלנטיס

• אולמות תצוגה חדשים לסקייוול בחיפה ובאר שבע

אופל בהודעתה מלמדת על רכב לייפסטייל ומדגישה את תא המטען על 460 הליטרים של נפחו (אפשר להגדיל עד 1600 ל' משמעותיים), גג מחוזק שיכול לשאת עד 200 ק"ג סטאטיים (המקובל גם ברכבי שטח הוא כ-100 ק"ג). בנוסף אופל שילבה משטח טעינה אלחוטי לניידים – שגם מקורר כדי למנוע חימום יתר של הסמארטפון. שקעי USB לפנים ומאחור.

אופל פרונטרה – חשמלי או היברידי ועם תא מטען גדול של 460 ל'. צילום: סטלנטיס

 

מערכות ההנעה יהיו חשמליות והיברידיות קלות. גם אם אופל עצמה לא פרסמה נתונים טכניים עדיין, סביר להניח שנראה מפרטים דומים למה שאנו כבר מכירים מדגמים אחרים שעל אותה הפלטפורמה. לאמור: לא תהיה הנעה כפולה, לגרסה החשמלית יהיה טווח של כ-400 ק"מ מסוללה של 55 קוט"ש ומנוע חשמלי קדמי עם כ-156 כ"ס. הבעירה הפנימית תופקד על הקומפרסיה של מנוע 1.2ל' טורבו בנזין עם 3 צי'ל המוכר של הקבוצה שמקבל גם סיוע מזערי מיחידה היברידת 48 וולט – קלילה. שם התפוקה צפויה להיות קצת מתחת ל-140 כ"ס.

מותג אופל מיובא לישראל על ידי קבוצת לובינסקי.

אופל פרונטרה – חשמלי או היברידי. המראה נחשף היום. צילום: סטלנטיס

 

 

Check Also

טופ גיר: יונדאי איוניק 5 N היא החשמלית הספורטיבית הטובה ביותר

מגזין טופ גיר בוחר את ההוט האטצ' החשמלית הטובה ביותר: יונדאי איוניק 5 N מתבלטת בזכות שורה ארוכה של תכונות - אחת מהן היא הומור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

four × 3 =