שבת , 13 אפריל 2024
דרמה קוריאנית. סאנגיונג פושטת רגל. בצילום קוראנדו חדש שלא מזמן הגיע לישראל. צילום: רוני נאק

סאנגיונג. סוף הדרך?

רוני נאק

דיווחים בתקשורת מהמזרח מספרים על כך שסאנגיונג הדרום קוריאנית שוב בצרות כלכליות. על פי הדיווחים החברה פנתה לבית המשפט בבקשה למנות כונס נכסים (court receivership) אתמול, יום ב' בשל קשיים לעמוד בהחזרי הלוואות בשיעור של 55 מיליון דולרים.

בהודעה לקונית שהגיעה מקוריאה נאמר ש" סאנגיונג החלה בהליכי כינוס נכסים בשל ההפרעה המשמעותית ביכולת החברה לתפקד אחרי שלא הושגה הסכמה על הארכת תקופת החזר ההלוואות לבנקים זרים".

בנוסף ביקשה סאנגיונג לפתוח בהליך הדוחה את החזר החובות ונותן לה פרק זמן של עד שלושה חודשים לשאת ולתת עם בעלי המניות והנושים כדי לפתור את הבעיה או לחילופין לגייס את הכספים כדי להחלץ מכינוס הנכסים. כך לשון ההודעה.

סאנגיונג רקסטון. קיבל עדכון לבקרת המשיכה ורמות אבזור חדשות. צילום: סאנגיונג

זה מה שחשבנו על סאנגיונג קוראנדו

ממטה החברה בקוריאה עוד לא יצאה הודעה רשמית.

סאנגיונג מיוצגת בישראל על ידי טלקר (יבואנית קיה ו-DFSK הסינית) ומשווקת את דגמי רקסטון וקורנדו שלאחרונה התחדשו ועודכנו. דובר טלקר מסר:"אין שום שינוי במהלך העסקים הרגיל שלנו עם היצרן. סאנגיונג היא קבוצת הרכב השלישית בגודלה בקוריאה ולכן אנו בטוחים בהמשך פעילותה של הקבוצה. כרגע היצרנית ביקשה פרק זמן של שלושה חודשים למציאת משקיע אסטרטגי. אנחנו ממשיכים בתכניות המקוריות להשקת הסאנגיונג רקסטון המעודכנת ברבעון הראשון של 2021 והשקת הקוראנדו החשמלית במחצית השניה של 2021".

ביצועי החברה מאד נפגעו בשנת הקורונה. בעלת הבית, מהינדרה, מלקקת פצעים. מקור: chosun.com

Check Also

ריקול: סוזוקי ג'ימני

חשש לתקלה במשאבת הדלק מזמן מעל ל-300 בעלי סוזוקי ג'ימני לריקול ישראלי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 + 19 =